Google Play zmienia menu na bardziej czytelne

Newsy

Google znane jest z wielu popularnych aplikacji często preinstalowanych na smartfonach. Do najważniejszych z nich zaliczymy YouTube’a, przeglądarkę Chrome, Dokumenty czy Arkusze, a także Hangouts. Ostatnio gigant wprowadził dwa programy służące do komunikacji: Allo i Duo. W dotychczasowych aplikacjach spółka często wprowadza zmiany i dodaje nowe funkcje. Przykładowo Mariusz wczoraj pisał o trybie HDR w YouTubie.

Google „bawi się” też wyglądem swoich programów, dostosowując go do potrzeb użytkowników. Interfejs aplikacji giganta powinien przy tym być spójny z Material Design. Trzeba przyznać, że w dużej mierze tak właśnie jest.

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Wśród nowości, jakie spółka wprowadza do swoich aplikacji, jest ostatnio nowa belka nawigacyjna. Dotyczy ona chociażby takich programów jak YouTube czy Chrome. O tym ostatnim pisałem w tekście: Google testuje nowy wygląd Chrome’a. Teraz część użytkowników otrzymała już nowy wygląd wspomnianej belki także w Google Play. Na załączonym obrazku możecie zobaczyć, co się zmieniło. Moim zdaniem jest zdecydowanie lepiej i czytelniej. Stare menu i guziki były za duże i zajmowały dodatkową przestrzeń. Teraz z kolei na jednym ekranie widać znacznie większą liczbę dostępnych opcji, zarówno na zielonej, jak i na nowej białej belce. Do pełni szczęścia brakuje mi jeszcze zmniejszenia paska wyszukiwania, który jest po prostu za duży.

Myślę, że Google podąża ze zmianami w dobrym kierunku. Jednak nie zdziwię się, jeśli na skutek częstych zmian w wyglądzie swoich aplikacji, niektórzy z Was zarzucą deweloperowi, że jest niezdecydowany w swoich działaniach.

źródło: androidpolice


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x