Google Play zmienia menu na bardziej czytelne

Adam Lulek Adam Lulek Newsy

Google znane jest z wielu popularnych aplikacji często preinstalowanych na smartfonach. Do najważniejszych z nich zaliczymy YouTube’a, przeglądarkę Chrome, Dokumenty czy Arkusze, a także Hangouts. Ostatnio gigant wprowadził dwa programy służące do komunikacji: Allo i Duo. W dotychczasowych aplikacjach spółka często wprowadza zmiany i dodaje nowe funkcje. Przykładowo Mariusz wczoraj pisał o trybie HDR w YouTubie.

Google „bawi się” też wyglądem swoich programów, dostosowując go do potrzeb użytkowników. Interfejs aplikacji giganta powinien przy tym być spójny z Material Design. Trzeba przyznać, że w dużej mierze tak właśnie jest.

Wśród nowości, jakie spółka wprowadza do swoich aplikacji, jest ostatnio nowa belka nawigacyjna. Dotyczy ona chociażby takich programów jak YouTube czy Chrome. O tym ostatnim pisałem w tekście: Google testuje nowy wygląd Chrome’a. Teraz część użytkowników otrzymała już nowy wygląd wspomnianej belki także w Google Play. Na załączonym obrazku możecie zobaczyć, co się zmieniło. Moim zdaniem jest zdecydowanie lepiej i czytelniej. Stare menu i guziki były za duże i zajmowały dodatkową przestrzeń. Teraz z kolei na jednym ekranie widać znacznie większą liczbę dostępnych opcji, zarówno na zielonej, jak i na nowej białej belce. Do pełni szczęścia brakuje mi jeszcze zmniejszenia paska wyszukiwania, który jest po prostu za duży.

Myślę, że Google podąża ze zmianami w dobrym kierunku. Jednak nie zdziwię się, jeśli na skutek częstych zmian w wyglądzie swoich aplikacji, niektórzy z Was zarzucą deweloperowi, że jest niezdecydowany w swoich działaniach.

źródło: androidpolice

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy