Nie da się ukryć, że Chrome to świetna i popularna aplikacja. Pobrano ją już ponad miliard razy ze Sklepu Play. Korzystałem z niej także i ja ponad rok i byłem bardzo zadowolony. Za jej zalety z pewnością można uznać: mnogość funkcji, pełna synchronizacja z przeglądarką na komputerze, interfejs i design. Niestety miała ona też pewne wady, które mnie po dłuższym czasie wkurzały: prądożerność oraz przycinanie się przy otwarciu kilkudziesięciu kart. W związku z powyższym przerzuciłem się z Chrome’a na Samsung Internet, który po kilku ostatnich aktualizacjach stał się naprawdę świetną i lekką przeglądarką. Więcej na jej temat przeczytacie tu:

Samsung Internet Beta zaktualizowany. Zobaczcie, co nowego się pojawiło

Samsung Internet to świetna przeglądarka. Jej beta dostępna jest dla wszystkich

 

Wracając jednak do poczciwej aplikacji od Google, to być może za jakiś czas pojawi się ona w nieco innej odsłonie. Testerzy programu mogą cieszyć się jego nowym designem o roboczej nazwie Chrome Home. Jak widać na załączonych obrazkach ulubione strony umieszczone są w okrągłych ikonach. Zmieniony jest także pasek adresowy, który również przybrał nieco obły kształt. Dodatkowo będzie go można ustawiać także w dolnej części ekranu.

Póki co nie wiadomo, kiedy i czy w ogóle Google wypuści Chrome’a w takiej odsłonie dla wszystkich użytkowników. Jeżeli używacie wersji Canary lub Dev, możecie wypróbować nowego „modern layout” wchodząc w chome://flags i włączając #enable-chrome-home-modern-layout.

źródło: androidpolice

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.