Nie da się ukryć, że Chrome to świetna i popularna aplikacja. Pobrano ją już ponad miliard razy ze Sklepu Play. Korzystałem z niej także i ja ponad rok i byłem bardzo zadowolony. Za jej zalety z pewnością można uznać: mnogość funkcji, pełna synchronizacja z przeglądarką na komputerze, interfejs i design. Niestety miała ona też pewne wady, które mnie po dłuższym czasie wkurzały: prądożerność oraz przycinanie się przy otwarciu kilkudziesięciu kart. W związku z powyższym przerzuciłem się z Chrome’a na Samsung Internet, który po kilku ostatnich aktualizacjach stał się naprawdę świetną i lekką przeglądarką. Więcej na jej temat przeczytacie tu:

Samsung Internet Beta zaktualizowany. Zobaczcie, co nowego się pojawiło

Nie przegap
Wywiad z CEO realme w Europie – Madhav Sheth zapowiada zmiany
Madhav Sheth
Nowy wiceprezes oraz CEO realme w Europie i Indiach, czyli Madhav Sheth, znalazł chwilę czasu dla nas i zgodził się odpowiedzieć na kilka pytań. Ostatnie dni dla marki były wyjątkowo zajęte, bo firma po raz pierwszy pojawiła się na międzynarodowych targach IFA w Berlinie. W związku z tym postanowiliśmy porozmawiać o planach na przyszłość, rozwoju […]

Samsung Internet to świetna przeglądarka. Jej beta dostępna jest dla wszystkich

 

Wracając jednak do poczciwej aplikacji od Google, to być może za jakiś czas pojawi się ona w nieco innej odsłonie. Testerzy programu mogą cieszyć się jego nowym designem o roboczej nazwie Chrome Home. Jak widać na załączonych obrazkach ulubione strony umieszczone są w okrągłych ikonach. Zmieniony jest także pasek adresowy, który również przybrał nieco obły kształt. Dodatkowo będzie go można ustawiać także w dolnej części ekranu.

Póki co nie wiadomo, kiedy i czy w ogóle Google wypuści Chrome’a w takiej odsłonie dla wszystkich użytkowników. Jeżeli używacie wersji Canary lub Dev, możecie wypróbować nowego „modern layout” wchodząc w chome://flags i włączając #enable-chrome-home-modern-layout.

źródło: androidpolice
Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.