OnePlus należy chwalić za podejście do aktualizacji swoich urządzeń. Wszelkie problemy rozwiązują błyskawicznie, ale też częstotliwość wprowadzania nowych zmian robi wrażenie w stosunku do konkurencji. Oczywiście mówimy o modelach zaprezentowanych najpóźniej w zeszłym roku, ale nic nie wskazuje na to, że sytuacja się zmieni. Dzisiaj, gdy wiele osób zastanawia się czy ich smartfon dostanie Androida Oreo, Chińczycy już dawno powiedzieli, które modele są wspierane, a pierwsze wersje oprogramowania trafią do wszystkich użytkowników lada moment.

Weźmy na warsztat Samsunga, HTC, LG czy też innych popularnych producentów. W ich wypadków nowa wersja „Robocika” zapewne zacznie być wydawana na obecne urządzenia pod koniec roku lub w przyszłym. To bardzo późno, ale jesteśmy do tego już przyzwyczajeni. Tymczasem okazuje się, że OnePlus już zaproponował użytkownikom kanału testowych systemów (zamkniętego) możliwość aktualizacji do Androida Oreo zeszłorocznych smartfonów. Oczywiście nie jest to stabilna wersja – stąd jedynie nielicznie zostali swego czasu wybrani do omawianej grupy. Tym sposobem OnePlus 3 i 3T już może korzystać z oficjalnego wydania nowego systemu, ale nie działa NFC, pojawiają się problemy z WiFi i Bluetoothem.

Mimo wszystko najważniejsza informacja to podanie daty premiery otwartej wersji testowej Androida Oreo zarówno dla OnePlus 3/3T jak i 5. Chińczycy chcą ją wydać w drugiej połowie września, więc lada moment. Trzymamy za słowo!

PS. Nieoficjalnie użytkownicy OnePlus One i 2 już dzisiaj mogą sprawdzić nowe oprogramowanie – odpowiednie linki pod nazwami.

źródło: Android Police