OnePlus One kolejnym HTC HD2? Smartfon dostaje Androida Oreo

Newsy

OnePlus jest dosyć specyficzną firmą. To tak naprawdę marka stworzona przez BBK Electronics, której zadaniem było podbić świat swego rodzaju ekskluzywnymi modelami oferowanymi w niskich cenach. Zarówno Vivo jak i Oppo tworzą stosunkowo drogie smartfony, ale też niewątpliwie atrakcyjne pod wieloma względami. Jednak wróćmy do OnePlus i ich pierwszego modelu One, którym zachwycił się cały świat właśnie za sprawą stosunku możliwości do ceny.

Być może niewiele osób dzisiaj to pamięta, ale omawiane urządzenie zostało zaprezentowane z systemem Cyanogen OS, które stosunkowo niedawno pożegnaliśmy. To jednak żadna strata, gdyż „Bacon” zyskał ogromne uznanie wśród deweloperów nieoficjalnego oprogramowania. Patrząc na ich zaangażowanie to śmiało możemy stwierdzić, że będzie to kolejna legenda ze względu na możliwości modyfikacji niczym HTC HD2. Szczególnie, że już OnePlus One może pochwalić się Androidem Oreo. Tradycyjnie to na XDA-Developers znajdziemy stosowne oprogramowanie, ale oczywiście należy liczyć się z tym, że nie jest ono idealne. Nie działa aparat, kernel może sprawiać problemy oraz nie znajdziemy w pełni poprawnej obsługi fizycznych klawiszy.

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Czy kiedyś OnePlus One odejdzie w cień? Bardzo możliwe, gdyż dzisiaj jeszcze ten smartfon może pochwalić się optymalną wydajnością do większości zadań. Jednak z czasem zacznie jej brakować i wtedy zapewne będziemy pisać tego typu wpisy w formie ciekawostki. Dokładnie tak samo jak z HTC HD2, które zapewne niedługo również otrzyma Androida Oreo.


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x