samsung galaxy j2 pro turbo speed technology ram pamiec operacyjna

 

Dziwi Was 6 GB pamięci operacyjnej w smartfonach? Zapewne nie i już „pogodziliście się” z tym, że programiści muszą coraz mniej przykładać się do optymalizacji. Jednak co powiedziecie na to, że Samsung da Wam 2 GB RAMu i doda, że jest to lepsze rozwiązanie niż kość 4 GB?

 

Poznajcie Turbo Speed Technology, a więc nowy pomysł Koreańczyków, który w skrócie ma działać jako system poprawiający zarządzanie pamięcią operacyjną. Technologia ta pojawiła się już w Samsungu Galaxy J2 Pro, o którym wspomniałem w swoim artykule, a teraz dowiedzieliśmy się o niej nieco więcej. Najlepiej zasadę działania przedstawia następujący film promocyjny:

 

 

Brzmi ciekawie? Teoretycznie rzecz biorąc RAM w Galaxy J2 Pro jest lepiej zarządzany niż w przypadku Galaxy S7, ale pamiętajmy, że nie przekonamy się o prawdziwych zaletach tego rozwiązania dopóki nie ujrzymy go właśnie we flagowej propozycji. Oczywiście J2 Pro być może będzie mógł popisać się lepszą wielozadaniowością, ale pamiętajmy, że wszelkie komputery są tak szybkie jak ich najwolniejszy element.

 

Mimo wszystko jestem pozytywnie zaskoczony, że producenci zaczęli zwracać uwagę na jakość, a nie ilość. Jeśli jesteście ciekawi jak dzisiaj wygląda zarządzanie pamięcią operacyjną to zajrzyjcie do artykułu Bartka.

 

źródło: Phone Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.