Samsungu, znowu to robisz! Przywitajcie się z Galaxy J2 Pro i Galaxy Tab J, które już powinniście znać

Łukasz Pająk Android 2016-07-25

samsung galaxy j2 2016 smart glow oficjalnie

Swego czasu pochwaliłem Samsunga za to, że uprościł swoje portfolio na tyle, że zniknęły wszelkiego rodzaju dopiski, a raczej zostały zmniejszone do tego stopnia, że nie przeszkadzały i wciąż mogliśmy rozróżnić poszczególne modele i ich klasy. Niestety, powoli zbieram się do tego, aby odwołać swoje słowa.

Stosunkowo niedawno, Koreańczycy codziennie przedstawiali nowe smartfony. Na początku poznaliśmy Galaxy J2 (2016) z nowym systemem powiadomień o nazwie Smart Glow. Nie spodobał się Wam on, ale zostawmy go na razie z boku. Następnego dnia świat ujrzał Galaxy J Max, a więc smartfona z 7-calowym wyświetlaczem (!) i niezbyt zachwycającą specyfikacją. Mało? Wisienką na torcie okazał się Galaxy J1 Ace Neo, a więc niepotrzebne dopiski, które tak naprawdę oznaczają, że w stosunku do pierwowzoru zmieniono… oprogramowanie na nowsze.

samsung galaxy j1 ace neo oficjalnie specyfikacja

Przyjrzyjmy się temu, ciekawym spostrzeżeniem podzielił się jeden z naszych Czytelników, który rozpracował, co oznaczają dopiski w stajni Samsunga i tak oto Ace to ekran SAMOLED, a Neo to Lollipop zamiast KitKata. Tak, Galaxy J1 Ace w stosunku do J1 Ace Neo różni się tylko wersją systemu, a Galaxy J1 w stosunku do J1 Ace można rozpoznać po typie wyświetlacza.

samsung galaxy j2 pro 2016 oficjalnie

Już wtedy myśleliśmy, że znowu się zaczyna, ale okazało się, iż to dopiero początek. Dzisiaj Samsung przedstawił kolejne, dwa urządzenia i zacznijmy od Galaxy J2 Pro. Od razu na myśl nasuwa się pytanie o to, co takiego Koreańczycy zmienili w stosunku do wspomnianego powyżej pierwowzoru? Więcej pamięci! RAM zwiększono o 0,5 GB (do 2 GB), a przestrzeń na pliki o 8 GB (do 16 GB). Właśnie tak powinien wyglądać smartfon, który został zaprezentowany kilka tygodni temu.

samsung galaxy tab j oficjalnie

W takim razie teraz poznajcie Galaxy Tab J, który może pochwalić się 7-calowym wyświetlaczem, akumulatorem o pojemności 4000 mAh czy też 4-rdzeniowym procesorem. Ok, a teraz na poważnie. Czytając specyfikację tego tabletu i porównując ją do wspomnianego już Galaxy J1 Max okazuje się, że… to te same urządzenia, które różni funkcja dzwonienia, a i ta być może zawita do Galaxy Tab J. Na deser dodam, że cena tych urządzeń jest identyczna.

samsung galaxy j max oficjalnie specyfikacja dane techniczne cena 2

W takim razie zwyczajny konsument znowu może się pogubić, gdyby nie jeden fakt. Tak, Samsungowi znowu odbija ze wszelkimi dopiskami, niezrozumiałymi prezentacjami i specyfikacjami, ale warto zwrócić uwagę na to, że my zbieramy wszystko w jeden worek. Zacznijmy rozróżniać rynki. Jeśli weźmiemy pod uwagę modele dostępne tylko w Polsce to wszystko wygląda dobrze i klarownie. Przechlapane mają państwa wschodzące, z Indiami na czele.

samsung galaxy j2 2016 smart glow oficjalnie 2

Podsumowując: najnowsze, ciche premiery okazują się tak naprawdę „odgrzewanymi, całkiem świeżymi kotletami”. Jednak zależnie jak spojrzymy na ich dostępność to dopiski mogą okazać się niezbędne. Co z tego, że Galaxy J2 jest niemalże identyczny jak Galaxy J2 Pro skoro nie są one równolegle sprzedawane? Ok, niektórzy mogliby pomyśleć, że wystarczyłoby zmienić literę czy też cyfrę w nazwie kodowej, a handlową zostawić w spokoju. Zapewniam Was, że wprowadziłoby to jeszcze większe zamieszanie. • Sq72

  J1 ace neo powinien mieć androida 6.0, a nie wciąż siedzieć na lolipopie.

  • Jumperone

   Pamiętaj że to wciąż samsung..

   • Sq72

    Wiem 🙂

  • XYZ

   Zrobią J1 Ace Neo Plus i wrzucą mu 6.0.1. 😀

 • sebachuck15

  sami spami gówniakami 🙂

 • mickey93

  diody wokół aparatu to świetyny pomysł tylko samsung jak zwykle s…..olił sprawę, chociaż to nie jest fotograficzny smartfon, ale zamiast diód powiadomień, mogło to by być flashem od aparatu/latarką

  • kto odkłada telefon ekranem do dołu ? Diody na plecach to najbardziej idiotyczny pomysł jaki można wymyślić

   • Łukasz Pająk

    Ja czasami.

 • Jumperone

  Wszystko przemyślane. Milion modeli żeby lemingi się pogubiły i wzięły byle co, bo i tak to samsung 🙂

  • cherrz

   Twojego komentarza pod takim artykułem nie mogło zabraknąć.

   • Jumperone

    Miło mi, że spełniłem Twoje oczekiwania 🙂

 • XYZ

  Osobiście nie przywitam tych modeli. Tab J nic nowego nie wnosi względem Tab A 7.0… No, może tył urządzenia ma inny wzór/fakturę, ale od środka to kopia 1:1… Skoro ma 1.5GB ram, to pewnie wyjdzie coś nowego z 2GB ram za jakiś czas. Miło, że wspomnieliście o moim rozpracowaniu symboli. 😉 Co do J2 Pro to można było przewidzieć, że dopisek ten będzie oznaczał dodanie 0.5GB ram i pamięci wewnętrznej – też o tym wspominałem w którymś komentarzu. ^^x