ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Podwójny aparat w Galaxy Note 7? Samsung już dysponuje takimi modułami, więc czemu nie?

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
samsung galaxy note 7 edge podwojny aparat

Swego czasu pisałem, że Galaxy Note 6 nie będzie wielkim zaskoczeniem. Samsung dołoży do Galaxy S7 większy wyświetlacz, nieco więcej pamięci operacyjnej, a do tego skaner tęczówek. Jednak wraz ze zebliżającym się terminem premiery tego smartfonu, okazuje się, że Koreańczycy szykują więcej ciekawych nowości.

W tym roku wielu producentów postawiło na podwójne moduły aparatów. Wyróżniają się tym chociażby LG G5 i Huawei P9, których porównanie mogliście już u nas zobaczyć. Także Apple ma przedstawić nowe iPhone’y z tego typu rozwiązaniem. Jednak, co z tymi informacjami ma wspólnego Samsung? Przecież Galaxy S7 korzysta z tradycyjnego rozwiązania i sprawdza się ono bardzo dobrze. Okazuje się, że SEMC (oddział Samsunga) stworzył jednostkę wykorzystującą podwójny aparat. Siłą rzeczy od razu nasuwa się na myśl Galaxy Note 7 – tak, Koreańczycy najprawdopodobniej pominą „6”. Na tym etapie należy traktować tę informację tylko i wyłącznie jako plotkę. Co ciekawe, wymieniana jest głównie odmiana Edge jako pierwszy model korzystający z podwójnego modułu aparatów.

Tym samym Samsungowi udałoby się stworzyć bardziej zbliżony model do iPhone’a 7 Plus, który będzie głównym konkurentem Galaxy Note 7. Jednak najciekawsze dopiero przed nami, gdyż nie wiemy w jaki sposób Koreańczycy wykorzystają dodatkowy aparat.

źródło: Phone Arena

Sprawdź najnowsze wpisy