[Film] LG G5 kontra Huawei P9 – jak podwójne aparaty sprawdzają się w rzeczywistości?

1 minuta czytania
Komentarze
lg g5 huawei p9 aparat porownanie test

Według Sony i ich oddziału zajmującego się produkcją aparatów, w przyszłym roku wszystkie flagowe smartfony będą korzystać z podwójnych modułów. Jednak już w tym roku poznaliśmy LG G5 i Huawei P9, które na różne sposoby podchodzą do robienia zdjęć jak i kręcenia filmów.

Recenzję Koreańczyka w moim wykonaniu już mogliście przeczytać, a na Huawei P9 wciąż czekamy toteż warto przyjrzeć się jak te smartfony wypadają na przeciwko siebie. Na znanym nam bardzo dobrze kanale SuperSaf TV pojawiło się porównanie powyższych modeli toteż przyjrzyjmy się wynikom:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=xum9Usv1b10[/youtube]

Co by dużo nie mówić… LG G5 praktycznie pod każdym względem wypada lepiej. Huawei robi mniej szczegółowe zdjęcia, a w przypadku braku wystarczającej ilości światła pojawiają się szumy. Do tego dochodzi wolniejsze ustawianie ostrości, ale przynajmniej stabilizacja obrazu działa przyzwoicie. W takim razie czyżby Leica niepotrzebnie podpisała się pod tym projektem?

Oczywiście nie można powiedzieć, że P9 jest fatalny jeśli chodzi o aparat, ale po raz kolejny mamy przykład, w którym wielkie akcje marketingowe zderzają się z szarą rzeczywistością. Być może Chińczycy jeszcze wydadzą odpowiednią aktualizację, która poprawi jakość zdjęć i filmów, ale na razie ten smartfon wypada gorzej niż koreańska konkurencja.

Motyw