microsoft pre touch technologia 3d force

 

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Microsoft średnio radzi sobie na mobilnym rynku. Pokazuje to chociażby analiza wykorzystania ich programów biurowych, w której Google wyprzedza swojego konkurenta o lata świetlne. Jednak producent „Okienek” może wprowadzić bardzo ciekawą technologię kontroli urządzeń mobilnych, która może okazać się nawet lepsza od Force Touch i 3D Touch.

 

Apple, które wypromowało panele dotykowe z czujnikiem siły nacisku (3D Touch), może teraz odejść w cień jeśli Microsoft zdecyduje się wprowadzić swój pomysł o nazwie „Pre-touch”. Czym jet „przeddotyk”? To nic innego jak informacja dla telefonu o tym jak wysoko nad wyświetlaczem znajdują się nasze palce. Jak to dokładnie działa? Obejrzyjcie poniższy film:

 

 

Ogromne możliwości jakie daje „Pre-touch” z pewnością mogłyby okazać się rewolucją na mobilnym rynku, której tak bardzo brakuje. Jednak tą technologią musiałoby zainteresować się wiele firm i deweloperów, aby faktycznie osiągnęła ona sukces. Być może załagodzenie stosunku pomiędzy Microsoftem, a Google pozwoli wprowadzić powyższy pomysł na stałe do Androida?

 

Jakby tak się stało to Apple ze swoim 3D Touch mogłoby zostać w tyle. Jednak jak Wy oceniacie „Pre-touch” od Microsoftu? Spodziewaliście się takiej innowacji po Amerykanach?

 

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.