ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
android q 3d touch

[Film] Nowa technologia od Microsoftu – smartfon będzie wiedział gdzie chcesz kliknąć zanim go dotkniesz

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
microsoft pre touch technologia 3d force

Microsoft średnio radzi sobie na mobilnym rynku. Pokazuje to chociażby analiza wykorzystania ich programów biurowych, w której Google wyprzedza swojego konkurenta o lata świetlne. Jednak producent „Okienek” może wprowadzić bardzo ciekawą technologię kontroli urządzeń mobilnych, która może okazać się nawet lepsza od Force Touch i 3D Touch.

Apple, które wypromowało panele dotykowe z czujnikiem siły nacisku (3D Touch), może teraz odejść w cień jeśli Microsoft zdecyduje się wprowadzić swój pomysł o nazwie „Pre-touch”. Czym jet „przeddotyk”? To nic innego jak informacja dla telefonu o tym jak wysoko nad wyświetlaczem znajdują się nasze palce. Jak to dokładnie działa? Obejrzyjcie poniższy film:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=fiZkEYLXctE[/youtube]

Ogromne możliwości jakie daje „Pre-touch” z pewnością mogłyby okazać się rewolucją na mobilnym rynku, której tak bardzo brakuje. Jednak tą technologią musiałoby zainteresować się wiele firm i deweloperów, aby faktycznie osiągnęła ona sukces. Być może załagodzenie stosunku pomiędzy Microsoftem, a Google pozwoli wprowadzić powyższy pomysł na stałe do Androida?

Jakby tak się stało to Apple ze swoim 3D Touch mogłoby zostać w tyle. Jednak jak Wy oceniacie „Pre-touch” od Microsoftu? Spodziewaliście się takiej innowacji po Amerykanach?

Sprawdź najnowsze wpisy