microsoft google walka sady wojna umowa porozumienie

 

Wiele firm ma do siebie nawzajem pewne zastrzeżenia toteż różne sprawy trafiają do sądów, których zadaniem jest rozwiązać wszelkie problemy. Oczywiście największa taka wojna, którą możecie kojarzyć dotyczy Samsunga i Apple, ale również Google i Microsoft na przestrzeni lat miały do siebie pewne uwagi. To jednak ma się zmienić.

 

Stosunkowo niedawno Microsoft wycofał wszystkie zarzuty skierowane w stronę Google – tak w życie wchodzi nowe porozumienie pomiędzy tymi dwiema firmami. Amerykanie chcą wszelkie niejasności rozwiązywać tylko pomiędzy sobą, nie wciągając w całe zamieszanie sądów. Konkretów umowy pomiędzy tymi gigantami nie znamy, ale można się domyślać, że na całym świecie, poszczególne oddziały będą starały się nie udawać do sądów z każdym, nawet najmniejszym „ukradzionym” patentem. W wypowiedzi dla Re/code Microsoft wspomniał o tym, że konkurujące ze sobą firmy chcą rywalizować zaletami swoich produktów, a nie bataliami sądowymi. Oczywiście to nie oznacza, że Google czy też producent popularnych „Okienek” definitywnie rezygnują z pozwów, ale w głównej mierze obie firmy będą chciały dochodzić porozumień tylko w swoim gronie.

 

Na tym wszystkim mamy okazję również my skorzystać. Lepsza współpraca pomiędzy Microsoftem i Google nie będzie ograniczać pracowników w tworzeniu jeszcze lepszych produktów. Jednak też pojawiły się już głosy, że po upadku Windows Mobile (dawnej Phone) to Android będzie głównym łącznikiem Amerykanów z mobilnym rynkiem.

 

 

źródło: Recode

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.