analiza microsoft office google surveymonkey 3

 

Office jest Wam zapewne bardzo dobrze znany. Pakiet biurowy, który zapewne większość z Was ma zainstalowany na swoim komputerze osobistym jest najpopularniejszy na tej platformie. Jednak jak to wygląda w wydaniu mobilnym? Okazuje się, że w tej kwestii Microsoft kompletnie sobie nie radzi.

 

SurveyMonkeys postanowiło przeprowadzić analizę mobilnego rynku pod kątem aplikacji biurowych. Cel był jeden: sprawdzić która z firm, Microsoft czy Google, ma popularniejsze programy. Oto szczegółowe wyniki:

 

analiza microsoft office google surveymonkey 2

 

Druzgocące, prawda? W końcu Word, Excel, PowerPoint czy też nawet Outlook znany jest każdemu użytkownikowi Windowsa, ale okazuje się, że popularność na „dużych” komputerach nie przekłada się na urządzenia mobilne. Nie pomaga nawet fakt, że Samsung czy też LG standardowo w swoich smartfonach oferuje aplikacje Microsoftu.

 

analiza microsoft office google surveymonkey

 

Te dane mogą być świetnym przykładem dla Unii Europejskiej, która ostatnimi czasy bacznie przygląda się „nielegalnym” działaniom Google. Jednak wróćmy do Microsoftu – czyżby Amerykanie nie byli w stanie wkraść się w serca użytkowników mobilnych urządzeń? W końcu Windws Phone również nie zdobył ogromnej popularności, a powrót do nazwy z „Mobile” nie sugeruje, aby miało się coś zmienić.

 

 

źródło: XDA-Developers

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.