Statystyki nie kłamią: aplikacje biurowe Google nie zostawiają suchej nitki na odpowiednikach Microsoftu

Aplikacje

analiza microsoft office google surveymonkey 3

 

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Office jest Wam zapewne bardzo dobrze znany. Pakiet biurowy, który zapewne większość z Was ma zainstalowany na swoim komputerze osobistym jest najpopularniejszy na tej platformie. Jednak jak to wygląda w wydaniu mobilnym? Okazuje się, że w tej kwestii Microsoft kompletnie sobie nie radzi.

 

SurveyMonkeys postanowiło przeprowadzić analizę mobilnego rynku pod kątem aplikacji biurowych. Cel był jeden: sprawdzić która z firm, Microsoft czy Google, ma popularniejsze programy. Oto szczegółowe wyniki:

 

analiza microsoft office google surveymonkey 2

 

Druzgocące, prawda? W końcu Word, Excel, PowerPoint czy też nawet Outlook znany jest każdemu użytkownikowi Windowsa, ale okazuje się, że popularność na „dużych” komputerach nie przekłada się na urządzenia mobilne. Nie pomaga nawet fakt, że Samsung czy też LG standardowo w swoich smartfonach oferuje aplikacje Microsoftu.

 

analiza microsoft office google surveymonkey

 

Te dane mogą być świetnym przykładem dla Unii Europejskiej, która ostatnimi czasy bacznie przygląda się „nielegalnym” działaniom Google. Jednak wróćmy do Microsoftu – czyżby Amerykanie nie byli w stanie wkraść się w serca użytkowników mobilnych urządzeń? W końcu Windws Phone również nie zdobył ogromnej popularności, a powrót do nazwy z „Mobile” nie sugeruje, aby miało się coś zmienić.

 

 

źródło: XDA-Developers


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x