ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Nowy rekord w AnTuTu: 134000 – Nvidia wraca do gry z dużym hukiem i Tegrą X1

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
NVIDIA-SHIELD-Tablet-stylus-660x389

Ostatnio wiele piszemy o nowych układach od Qualcomma (Snapdragon 820), Samsunga (Exynos 8890), a nawet od Huawei (Kirin 950), ale zapomnieliśmy o graczu, który mimo że nie stanowi czołówki to zawsze potrafił zaskoczyć konsumentów swoimi możliwościami. Mowa oczywiście o Nvidii, których nadchodzący układ pojawił się właśnie w benchmarkach.

Tablet Shield (widoczny powyżej) jak i kieszonkowa konsola od amerykańskiego producenta cieszą się dobrą opinią wśród użytkowników, ale – jak się okazuje – nadchodzi następca tego pierwszego urządzenia. Pojawia się dopisek „X1”, który oczywiście oznacza układ Tegra X1. Został on zaprezentowany na tegorocznych targach CES w Las Vegas i od tamtego czasu niewiele na jego temat słyszeliśmy. Do dzisiaj, gdyż wspomniany już tablet ustanowił rekord w AnTuTu osiągając oszałamiający wynik 134000 punktów. Oczywiście to tylko cyferki, ale patrząc na wcześniejsze testy Huawei Mate 8, który nie był w stanie przekroczyć magicznej granicy 100000 punktów to Nvidia z pewnością wie, co robi. W takim razie czym będzie Shield Tablet X1? Oto domniemana specyfikacja ujawniona z benchmarków:

  • 8-calowy wyświetlacz FullHD;
  • układ Tegra X1;
  • 3 GB RAM;
  • 32 GB wbudowanej pamięci dla użytkownika;
  • Android 6.0 Marshmallow.

Czy robi wrażenie? Na pierwszy rzut oka nie, ale właśnie wyniki w testach już tak. Kiedy oficjalnie poznamy to urządzenie? Być może na nadchodzących targach CES w styczniu 2016 roku, ale z pewnością nie można ignorować Nvidii.

źródło: techgrapple

Sprawdź najnowsze wpisy