ExynosProcessorLogo-1200-80

Snapdragon 820, Kirin 950, Exynos 8890 czy może Helio X20? Który z tych procesorów najlepiej poradzi sobie z wykorzystaniem całego swojego potencjału? Dzięki benchmarkom możemy się o tym przekonać, a wszelkie wcześniejsze wyniki włożyć między… bajki. Tak, te rezultaty są dla wszystkich zaskakujące. Nawet dla Apple i jego jednostki A9.

 

Ostatnio mieliśmy okazję oglądać wykres z Geekbench, na którym to widzieliśmy zestawienie tegorocznych procesorów w „konkursie” jednego rdzenia. Gołym okiem widać było królowanie Apple A9, a dopiero później uwidaczniały się słupki od Exynosa 8890 i Snapdragona 820. Czy można się sugerować tamtymi wynika w starciu na wiele rdzeni? Jeśli powiedzieliście tak, to niestety muszę Was rozczarować. Nawet nie ja, dane to zrobią.

 

soc-performance-chart

 

Na wykresie wyraźnie widzimy, jakby sytuacja obróciła się o 180 stopni. Okazało się, że królujący Apple A9 wypadł w tym teście najgorzej (na jego usprawiedliwienie w tym teście można przyjąć fakt, że został wyposażony jedynie w dwa rdzenie). Najlepiej za to wypadł procesor od Samsunga, który zdobył aż 7400 punktów. Dopiero 900 punktów za nim widzimy Helio X20, 1000 niżej za to jest Kirin950, a propozycja od Qualcomm, która szła łeb w łeb w teście jednego rdzenia wylądowała z wynikiem 5300…

 

Widzimy zatem, że o ile test jednego rdzenia wypadł bardzo podobnie (z rewelacyjną przewagą Apple), tak teraz należy się pogodzić z tym, że to właśnie Samsung i jego Exynos 8890 otrzymują koronę testów benchmarkowych, a Snapdragon 820 musi schować się w jej cieniu…

 

źródło: Phone Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.