OPPO Android 13 beta

Android 13 Beta 1 już dla OPPO Find X5 Pro – aktualizacje mogą pójść szybko

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

Podczas wczorajszej konferencji Google I/O 2022 zaprezentowano oficjalnie Android 13. Teraz producenci udostępniają wersję beta dla developerów na wybrane urządzenia i tak też zrobiło OPPO. Ich najnowszy smartfon OPPO Find X5 Pro, który dopiero co pojawił się w Polsce, będzie można już przetestować z najnowszą wersją oprogramowania od Google.

Android 13 Beta 1 dla OPPO Find X5 Pro

OPPO find X5 Pro

Wszyscy dobrze wiemy, jak to jest z nowymi wersjami systemów od Google. Zanim te trafią do zwykłych użytkowników i to w stabilnej wersji, może minąć sporo czasu. Dużo wcześniej testowaniem OS mogą zajmować się za to developerzy i osoby, które po prostu lubią to robić. Google oprócz swoich smartfonów (Google Pixel) wspiera także garść producentów, którzy równie szybko mają dostęp do wersji beta oprogramowania. Wśród nich znajdziemy takich producentów, jak: ASUS, Lenovo, Nokia, OnePlus, OPPO, realme, Sharp, TECNO, Vivo, Xiaomi oraz ZTE. I OPPO poinformowało właśnie, że posiadacze flagowca OPPO Find X5 Pro mogą korzystać z Android 13 Beta 1, a raczej wczesną wersję ColorOS opartą na rozwiązaniu Google. Ta dostępna jest na stronie OPPO dla developerów, gdzie też znajdziemy pełną instrukcję, jak tego dokonać.

Projektując system Android 13 skoncentrowano się na prywatności i bezpieczeństwie, jednocześnie udostępniając nowe interfejsy API, które pomagają programistom tworzyć lepsze aplikacje. Oprogramowanie oferuje szereg aktualizacji, w tym funkcje prywatności, takie jak nowe narzędzie do wyboru zdjęć z uprawnieniami do powiadomień. Do tego interfejsy API, takie jak ikony aplikacji z motywami, szybki wybór kafelków ustawień i obsługa języków aplikacji, a także funkcje, takie jak dźwięk Bluetooth LE i MIDI 2.0 przez USB.

OPPO – informacja prasowa

Zobacz też: Co o Chrome OS dowiedzieliśmy się na Google I/O?

Zanim finalna wersja Androida 13 trafi do użytkowników, minie jeszcze sporo czasu. Dobrze więc uzbroić się w cierpliwość, bo przecież nie każdy ma jeszcze nawet dostęp do Android 12. Trzeba jednak liczyć na to, że aktualizacje będą wypuszczane szybko. Teraz każdemu producentowi zależy na tym, by ich urządzenia jak najszybciej miały najnowsze wersje oprogramowania. Widać, że idzie „ku lepszemu” i niewykluczone, że Android 13 będzie na smartfonach OPPO szybciej, niż zakładamy.

Źródło: OPPO Informacja prasowa

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy