Premiera DJI Mini Pro 3 – nowy dron wlatuje na rynek

Mateusz Jamroz Mateusz Jamroz Newsy

Chiński producent dronów to najwyższa liga świata jeśli chodzi o UAV. Od samego początku DJI tworzy urządzenia z wizją i pasją, co widać w jakości wykonania. Na rynek trafiło — można powiedzieć wleciało nowe dziecko DJI, czyli Mini Pro 3.

Kolejne maleństwo w rodzinie

I to dosłownie maleństwo. Bo nowy dron od DJI waży mniej niż 249 g. To oznacza, że może nim latać każdy po wcześniejszym zarejestrowaniu się jako pilota. Nie potrzeba płatnych kursów ani dodatkowych pozwoleń. Wystarczy podstawowa licencja i można się cieszyć lataniem w każdym zakątku świata. Tym bardziej że samo urządzenie jest kompaktowe, podobnie jak jego starszy brat Mavic Mini 2, ten także zmieści się do kieszeni — większej kieszeni.

Sprawdź też: Dziwaczny komputer z okrągłym ekranem i procesorem Intel – Raspberry Pi moźe się schować

Design, podobny do większych dronów DJI

No właśnie. Patrząc na design nowego dziecka chińskiego producenta szybko można zauważyć podobieństwo do Mavica Air 2. Czujniki, które w końcu pojawiły się w nowym małym dronie wyglądają identycznie jak we wspomnianym wyżej UAV. Czujniki w tym przypadku są trójkierunkowe. Te pojawiły się z przodu urządzenia, pod spodem oraz na górnej części. To szczególne ułatwienie dla początkujących pilotów, którzy boją się rozbić swój statek powietrzny. Wracając jeszcze do designu to DJI postanowiło zrobić znacznie większy otwór na kamerę. Kamera nie znajduje się teraz na spodzie frontu, tylko na jego środku. Dzięki temu dron może spojrzeć w górę na 60 stopni. Tylko kto nagrywa to co jest nad dronem? Reszta designu drona bardzo mocno inspiruje się Mini 2. Skrzydła są składane, a sam dron jest kieszonkowy.

Więcej nowości w Mini Pro 3

Poza lekkim liftingiem dron od DJI doczekał się usprawnienia wielu funkcji względem poprzedników. Idąc z duchem czasu i popularnością pionowych formatów wideo producent postanowił pozwolić użytkownikom na nagrywanie filmów w pionie. Kolejną nowością w miniaturowym dronie jest aktywne śledzenie obiektów — w końcu DJI udostępniło tę funkcję dla użytkowników bez licencji! A sam tracking działa naprawdę dobrze, dzięki czujnikom. Producent zadbał też o wydłużenie czasu pracy na baterii, Mavic Mini 2 mógł latać przez 30 min bez przerwy, czas udało się wydłużyć o 4 minuty — a to naprawdę sporo jeśli chodzi o nagrywanie czy fotografowanie z powietrza. Dron doczekał się także APAS 4.0, czyli zaawansowanego asystenta sterowania. Urządzenie w czasie rzeczywistym tworzy ścieżkę lotu, samoistnie omijając przeszkody na jego drodze. Chińczycy postanowili także poprawić zasięg drona. Deklarują 12 km przy nagrywaniu 1080p/30 fps, jak to wyszło w praktyce? Jak zawsze. Skoro jesteśmy przy filmowaniu, rzućmy okiem na to, w jakiej jakości można nagrywać i robić zdjęcia! Producent deklaruje, że możemy nagrywać wideo 4K HDR, lub 4K w 60 klatkach na sekundę. Natomiast jeśli chodzi o 1080p dron może nagrać obraz w 120 klatkach na sekundę co daje ogromny potencjał pod klipy slow motion. Miłośnicy fotografii powietrznej też będą zadowoleni, ponieważ Mini Pro 3 robi zdjęcia 48 MPx RAW!

Nowe funkcje w DJI Mini Pro 3!

Poza zmianami w hardware software też doczekał się ulepszeń. W końcu amatorzy będą mogli skorzystać z większej liczby predefiniowanych ustawień zwanych Quickshots. Tym razem producent udostępnił wspomniane już śledzenie obiektów. W końcu wersje mini otrzymały tryb hiperlaps, który robi niesamowitą robotę. Do tego doliczmy jeszcze czterokrotny zoom cyfrowy oraz MasterShots, czyli funkcję, która sama za nas wykonuje klipy przypominające ujęcia kinowe!

Przeczytaj także: iPod odchodzi — to koniec pewnej ery!

Ja chcę nowego drona DJI!

Jeśli tak krzyczy wasze wnętrze, to spokojnie zamówienia przedpremierowe można składać od wczoraj. Do regularnej sprzedaży Mini Pro 3 trafi już 17 maja. Żeby przekonać się o nowych możliwościach BSP, powinniśmy przygotować 4099 zł w podstawowej wersji. DJI proponuje także drugi wariant, w skład którego dochodzi profesjonalny kontroler z wbudowanym wyświetlaczem, koszt takiego zestawu to 5099 zł. Jak zwykle producent oferuje także Fly More Kit za 899 zł.

Źródło: dji.com

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy