Intel wyśle naklejkę procesora za darmo

Odpadła Ci naklejka procesora? Intel wyśle Ci drugą zupełnie za darmo

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Dokładnie tak, Intel wyśle naklejkę procesora za darmo, każdemu, kto zgłosi jej zaginięcie. Dlaczego? No cóż, aby to zrozumieć, należy odwołać się do historii firmy. Wiele lat temu, wkrótce po tym, jak na zdominowany przez Intela rynek PC zaczęli pojawiać się nowi gracze, jak AMD — i właściwie Czerwoni jako jedyni przetrwali do obecnych czasów — Niebiescy postanowili w jakiś sposób zaznaczyć, że marka producenta procesorów ma znaczenie. O ile fani komputerów i specjaliści doskonale sobie zdawali sprawę z różnic pomiędzy poszczególnymi procesorami Intela i ich kopiami — bo tym w tamtych czasach były układy konkurencji — tak przeciętny zjadacz chleba traktował komputer jak magiczną krzyżówkę maszyny do pisania z telewizorem. Jednak dzięki słynnej już naklejce: intel inside wiedział, że  w środku znajduje się układ od Intela, a skoro producent się tym chwali, to musi to oznaczać, że jest to najlepszy możliwy wybór. Trzeba przyznać, że marketingowo był to strzał w 10. Co więcej, taktyka ta wciąż się sprawdza i widocznie do tego stopnia, że Intel wyśle naklejkę procesora każdemu, kto zgłosi jej zaginięcie. I to całkowicie za darmo.

Intel wyśle naklejkę procesora za darmo

Intel wyśle naklejkę procesora za darmo

Warto podkreślić, że nie jest to usługa nowa, a raczej coś, o czym mało kto wiedział. Dla szerszego użytkownika stała się ona znana dopiero po tym, jak użytkownik Reddita o pseudonimie Excellent-Ad-7062 z niej skorzystał i opisał swoje wrażenia. Otóż niedawno kupił on używany procesor Intela do swojego systemu, a ponieważ jest fanem oklejania swojego PC wszystkim, co producenci dostarczają, to chciał mieć także znaczek swojego procesora na budzie. Początkowo myślał o zakupie w sieci, jednak odkrył, że jeśli ma się dowód zakupu procesora Intel lub systemu z układem Intel, to można otrzymać nową naklejkę za darmo. Tu warto wyjaśnić, że jako dowód zakupu firma uznaje zrzut ekranu z e-faktury, lub jej zdjęcie, a także zdjęcie paragonu. Nie trzeba więc się bawić w wysyłanie fizycznych kopii. Jeśli jednak nie mamy nic takiego, ponieważ procesor jest z 2 albo i 3 ręki, to można także wysłać zrzut ekranu z Narzędzia pomocy technicznej dla systemu firmy Intel, do którego łącze znajduje się w formularzu.

Zobacz też: Intel wybuduje olbrzymi zakład produkcyjny w Europie – stanie u naszych sąsiadów

Intel do wysłanej naklejki dodaje następującą notkę:

Twoje wsparcie dla konsekwentnego i właściwego używania naszej tożsamości marki jest bardzo cenne. Umieszczenie naklejki na przedniej części maskownicy systemu pomoże nam zapewnić, że konsekwentnie spełniamy obietnicę naszej marki dotyczącą dostarczania innowacji, niezawodności i najnowocześniejszych technologii.

Oczywiście warto tu pamiętać, że może i Intel wyśle naklejkę procesora za darmo, jednak w przypadku wysyłki poza USA wszystkie dodatkowe koszty musi już pokryć zamawiający.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy