Pomniki Androida powrócą przed siedzibę Google

Pomniki Androida powrócą przed siedzibę Google – wszelkie prace zakończyły się sukcesem

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Zniknięcie posągów Androida sprzed głównej siedziby Google, o którym informował Was Łukasz, wywołało pewne poruszenie wśród fanów systemu. Oczywiście, nie wpływa to w żaden sposób na działanie systemu, a słodkie nazwy — przynajmniej oficjalnie — odeszły do przeszłości już lata temu wraz z premierą Androida 10. Jednak byłoby to zwieńczenie tej ważnej dla systemu epoki. Okazuje się jednak, że nie sprawdziły się najczarniejsze scenariusze, a pomniki Androida powrócą przed siedzibę Google. 

Pomniki Androida powrócą przed siedzibę Google

Pomniki Androida powrócą przed siedzibę Google

Słodkie pomniki — z wyjątkiem tego od Androida 10, który nie jest oficjalnie słodyczem — przez te wszystkie lata stały się nieco… zdewastowane. Deszcz, słońce i wiatr im najzwyczajniej nie służyły i teraz bardziej straszyły, niż wzbudzały zachwyt. Dlatego też przy okazji przebudowy przestrzeni w kampusie Google zostały one zabrane z miejsca swojego pobytu i przekazane do renowacji. Kiedy zostaną już odnowione, firma znajdzie dla nich nowe miejsce, miejmy nadzieję, że może nie aż tak reprezentatywne, jak do tej pory, ale równie prestiżowe i widoczne. Jak stwierdził pewien anonimowy pracownik Google:

Firma usunęła statuetki Androida z trawnika z ich poprzedniej lokalizacji z powodu planowanej przez Google przebudowy terenu Landings w Mountain View, a statuetki są naprawiane i przechowywane, dopóki nie znajdą nowego domu w naszym kampusie w Mountain View.

Zobacz też: Plus wzmacnia zasięg przy granicy z Ukrainą – gdzie zmodernizowano stacje bazowe?

To, że pomniki są w tak złym stanie, raczej nie jest większym zaskoczeniem. Zostały one bowiem stworzone głównie z tworzyw sztucznych, a te mocno tracą na urodzie pod wpływem warunków atmosferycznych. Możliwe, że część z nich zostanie nie tyle odnowiona, co wręcz odbudowana — a  ściślej mówiąc, zastąpiona swoją kopią. Miejmy nadzieję, że wszystkie one powrócą jeszcze przed rozpoczęciem nowego Google I/O 2022. Miło byłoby również, gdyby Google przy okazji powróciło do swojej tradycji, jednak na to raczej nie ma co liczyć. Oznaczałoby to bowiem konieczność powrotu do słodyczy w nazwach — w końcu pomniki z liczbami raczej dość szybko by straciły swój urok.

Źródło: AndroidPolice

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy