koniec google android pomniki statuy

Koniec pewnej epoki — pomniki Androida znikają z Mountain View

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy

Niemalże od samego początku Androida, Google kolejne wersje tego systemu nazywało od słodkości. Kolejne litery alfabetu odpowiadały kolejnym istotnym zmianom w Robociku. Jednak wszystko ma swój kres, więc od kilku wydań nie otrzymujemy już żadnych słodyczy, a przynajmniej nie oficjalnie. Tym sposobem kampus Google w Mountain View trochę się zestarzał, gdyż był wykorzystywany m.in. jako miejsce dla pomników Androida w słodkim wydaniu. Dlatego Amerykanie postanowili pozbierać statuy ze swojego trawnika, co niewątpliwie kończy pewną epokę.

Google pozbywa się pomników z Mountain View — Android idzie dalej w odstawkę?

fragmentacja androida wersje statuy

Android 9 Pie był ostatnim systemem, który oficjalnie otrzymał słodką nazwę. Każda kolejna wersja Robocika ogranicza się już wyłącznie do numeru, co ma według Google uprościć rozpoznawanie systemu. Oczywiście wewnątrz Amerykanie wciąż stosują słodkie nazwy, więc taki Android 10 to Quince, 11 to Red Velvet Cake, a 12 to Snow Cone. Z kolei wydany przed chwilą Android 13 DP2 ukrywa się w wewnętrznych dokumentacjach jako Tiramisu. Jak sami widzicie, Google wciąż kontynuuje swoją tradycję, ale nie opuszcza ona siedziby firmy.

Tym sposobem pomniki Androida wyraźnie zaczęły się starzeć, stojąc na trawnikach Googleplex, bez szans na pojawienie się nowego rodzeństwa. Ostatnim był Android 10, ale jedynie w formie cyfry. Na tę chwilę Google nie wydało żadnego oświadczenia w tej sprawie, więc możemy jeszcze podejrzewać kilka scenariuszy. Oprócz tego, że statuy znikają na dobre, niewykluczone, że Amerykanie mogli je zebrać, aby gruntownie odświeżyć. Możliwe też, że szykuje się coś zupełnie nowego w ramach Google I/O 2022, które częściowo odbędzie się właśnie na kampusie.

Zobacz też: Deepfake z Zełenskim na Facebooku — serwis już się nim zajął.

Jak sami widzicie, opcji jest wiele, choć oczywiście niezależnie od końcowego efektu, jest to wyłącznie symbolika. Już pogodziliśmy się z brakiem słodkich nazw Androida, więc pomniki w Mountain View także prędzej czy później muszą zniknąć. Mimo wszystko możemy podyskutować, co innego Google powinno postawić w ich miejsce? Macie swoje pomysły?

Źródło: Android Authority

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy