Plus wzmacnia zasięg przy granicy

Plus wzmacnia zasięg przy granicy z Ukrainą – gdzie zmodernizowano stacje bazowe?

Mateusz Nowak Mateusz Nowak Newsy

Plus wzmacnia zasięg przy granicy Polski z Ukrainą. Operator poinformował, że prowadzi działania polegające na stawianiu nowych stacji bazowych oraz modernizacji tych już istniejących. Znamy szczegóły tych działań.

Plus wzmacnia zasięg przy granicy

Plus wzmacnia zasięg przy granicy

Od momentu ataku Rosji na Ukrainę Plus odnotował duży wzrost ruchu w swojej sieci, szczególnie w strefie przygranicznej. Służby techniczne od trzech tygodni prowadzą więc prace związane z poprawieniem zasięgu oraz pojemności sieci. Ma to pozwolić na sprawne korzystanie z usług telekomunikacyjnych osobom pracującym przy granicy, a także uchodźcom, którzy uciekają do Polski i chcą zachować komunikację ze swoimi rodzinami.

Plus zaczął zwiększanie pojemności i zasięgu swojej sieci od stacji bazowych w okolicach przejść granicznych i w pobliżu punktów recepcyjnych dla uchodźców z Ukrainy. To właśnie tam gromadziło się bowiem najwięcej osób. Operator zmodernizował stacje bazowe w miejscowościach Budomierz, Dołhobyczów, Hrebenne, Hurko, Korczowa, Okopy oraz Przemyśl Zasanie. Działania polegały na dodaniu nowych sektorów i przeprowadzeniu rekonfiguracji. Uruchomiona też została nowa stacja w Kalinkowie. Wzmocnienia sieci dokonano także w punktach recepcyjnych dla uchodźców z Ukrainy. W punktach w miejscowościach Dołchobyczów, Góra Kalwaria oraz Lubycza Królewska zainstalowano radiolinie pozwalające na uruchomione punktów hotspot. Natomiast w punktach w miejscowościach Bocheniec, Budy Michałowskie, Dorohusk, Tomaszów Lubelski i przejściu granicznym Korczowa, sygnał Plusa został wzmocniony repeaterami – wyjaśnia Plus. Operator zainstalował również repeater w siedzibie Straży Granicznej w Hermanowicach.

Teraz Plus pracuje nad uruchomieniem nowych stacji. Jedna z nich ma pozwolić pokryć zasięgiem miejscowość Młyny. Do tego dojdą dwie mobilne stacje w miejscowościach Horodło oraz Medyka. Operator uzupełnia również pokrycie swoim zasięgiem linii kolejowej z Medyki do Przemyśla.

Czytaj także: 5G Plusa na iPhone’ach nareszcie dostępne – jak je włączyć?

Mobilne stacje bazowe są stawiane również przez innych operatorów. Od początku rosyjskiego ataku na Ukrainę operatorzy telekomunikacyjni w Polsce podejmują wiele działań mających na celu m.in. pomoc uchodźcom zza naszej wschodniej granicy. Przykłady to m.in. telefony dla obywateli Ukrainy za złotówkę, darmowe startery oraz rezygnacja z opłat roamingowych od ukraińskich operatorów.

źródło: informacja prasowa

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy