YouTube Vanced - oświadczenie

Google dopięło swego – YouTube Vanced przechodzi do historii

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Ma ktoś ochotę na YouTube Premium? No cóż, zakładam, że odpowiedź raczej nie, nie będzie najpopularniejsza, ponieważ więcej osób postawi na zdecydowanie nie. Natomiast kiedy ktoś zacznie wymieniać masę zalet YouTube Premium, to dość szybko usłyszy: YouTube Vanced ma to samo i to za darmo! No cóż, za kilka dni nie będzie miało. I to nie dlatego, że ogranicza funkcjonalność, czy wprowadza płatny abonament. Po prostu to jest koniec YouTube Vanced.

Koniec YouTube Vanced

Koniec YouTube Vanced

YouTube Vanced to jedna z najlepszych alternatyw YouTube z punktu widzenia wielu użytkowników: odtwarzanie w tle, brak reklam, a wszystko to za darmo. A dochodzą także opcje niedostępne w oficjalnej aplikacji, jak licznik łapek w dół. Przy okazji aplikacja ta działa na smartfonach Huaweia, co nie jest tak oczywiste w przypadku wielu programów dla usług Google. Sęk w tym, że w najbliższych dniach zniknie. Zespół odpowiedzialny za jej rozwój napisał na Telegramie, a następnie na Twitterze następujący komunikat:

Vanced został wycofany z produkcji. W najbliższych dniach linki do pobrania na stronie zostaną usunięte. Wiemy, że nie chcieliście o tym słyszeć, ale musimy to zrobić. Dziękujemy wszystkim za wspieranie nas przez te wszystkie lata.

Zobacz też: Społeczność Android.com.pl wspiera Ukrainę — oto nasza zbiórka 

Nie podano jasnego powodu, dla którego aplikacja została zamknięta. Jednak rady dobrej wróżki, czy proroczy sen możemy raczej odrzucić na starcie. Krytyka społeczności, która uważa, że jedyny słuszny YouTube, to YouTube Premium jest jeszcze mniej wiarygodnym powodem. Najbardziej sensowną spekulacją jest to, że prawnicy Google w końcu przestali ignorować istnienie tego programu. I warto tu dodać, że już wcześniejsze ruchy twórców aplikacji wskazywały na cichą walkę z gigantem. Na przykład aplikacja zmieniła nazwę z YouTube Vanced na Vanced i usunęła większość wzmianek o serwisie filmowym Google ze swojej strony. To najprawdopodobniej miało ją uratować, albo przynajmniej przedłużyć jej istnienie.

Czy da się coś z tym zrobić?

Oczywiście, że tak! Wszystkie oficjalne linki z programem znikną, więc warto go pobrać i to na wszelki wypadek jako APK. Otóż wedle zapewnień twórców projektu najnowsza wersja programu powinna działać jeszcze przez około 2 lata. Oczywiście wtedy koniec YouTube Vaned będzie definitywny, jednak to wciąż dużo czasu, więc warto z niego skorzystać.

Źródło: AndroidPolice

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy