mapy google pomogą uchodźcom

Społeczność Android.com.pl wspiera Ukrainę — oto nasza zbiórka

2 minuty czytania
Komentarze

Ludzie mieszkający na Ukrainie znaleźli się w bardzo trudnej sytuacji i przyda im się każda pomoc, dlatego powstała nasza redakcyjna zbiórka, do której możecie dołączyć. Warto być solidarnym i pomóc naszym wschodnim sąsiadom, których kraj został bezprawnie zaatakowany przez Rosję.

Zbiórka na pomoc ofiarom wojny na Ukrainie

Władzom Rosji nie podobają się prozachodnie i proeuropejskie aspiracje ukraińskiego społeczeństwa, dlatego od ośmiu lat sytuacja u naszych wschodnich sąsiadów jest konsekwentnie destabilizowana. Do tej pory ukraińscy żołnierze mierzyli się z agresją separatystów wspieranych sprzętem od Rosji, którzy przejmowali kontrolę nad niewielkimi obszarami kraju. Dziś nad ranem sytuacja jednak diametralnie się zmieniła i Ukrainę najechała rosyjska armia, przeprowadzając m.in. ataki rakietowe. Już wiemy o kilkudziesięciu ofiarach śmiertelnych po stronie ukraińskiej, a możliwe, że to dopiero początek rosyjskiej agresji.

W tym trudnym czasie wolne i demokratyczne społeczeństwa jednoznacznie potępiają działania władz Rosji i solidaryzują się z obywatelami Ukrainy. Piękne hasła i okolicznościowe nakładki na zdjęcia profilowe na Facebooku nie zmienią rzeczywistości. Oczywiście takie wyrazy wsparcia mają sens i pokazują obywatelom Ukrainy, że nie są oni dla nas obojętni. Potrzebne są jednak również pieniądze choćby na pomoc humanitarną. Jako społeczność Android.com.pl włączamy się w Ogólnopolską zbiórkę na pomoc Ukrainie organizowaną przez Fundację Siepomaga. Poniżej znajdziecie odnośnik do skarbonki, którą założyliśmy — wszystkie wpłacone do niej środki trafią bezpośrednio na główną zbiórkę fundacji.

Ze szczególnym niepokojem patrzyliśmy na wschód Ukrainy i na to, co lada moment może spotkać niewinne osoby, mieszkające na terenach zagrożonych konfliktem zbrojnym — wtedy ledwie tysiąc kilometrów od Polski. Niestety, doszło do najgorszego. Są bomby, ogień, karabiny i ofiary. I tych ofiar będzie coraz więcej. Czołg nigdy nie był symbolem pokoju. Nie potrafimy przewidzieć, co się wydarzy w najbliższych dniach, scenariusze jednak nie są optymistyczne, a ludziom trzeba pomóc — apeluje Fundacja Siepomaga.

Na ten moment nasz cel to zebranie 5000 zł. Zachęcamy naszych czytelników do wpłat i okazania solidarności z sąsiadami zza wschodniej granicy. Pamiętajmy, że Polacy w przeszłości również byli ofiarami agresji ze strony innych państw i musieli szukać pomocy u innych.

Motyw