youtube bez uslug google aplikacja android

Jak oglądać filmy na YouTube bez Usług Google?

5 minut czytania
Komentarze

Wy prosicie, my odpowiadamy, czyli kontynuujemy życie bez Usług Google. Zgodnie z sugestiami, które docierają do nas z najróżniejszych stron, dzisiaj dowiecie się, jak oglądać filmy na YouTube, gdy oficjalna aplikacja nie jest dostępna. Część tego tematu pokrótce omówiłem w ramach obsługi konta Google na urządzeniach wyłącznie z Huawei Mobile Services. Niemniej portal z filmami od Google często traktowany jest zdecydowanie ponad samego wydawcę. Dlatego zobaczcie, jak możecie oglądać filmy na YouTube, gdy Wasz smartfon lub tablet jest bez Usług Google.

YouTube wymaga Usług Google – jak oglądać filmy, gdy ich nie ma?

youtube bez uslug google

Przede wszystkim niektórym mogłoby się wydawać, że należy pobrać aplikację YouTube i to wystarczy. Jednak Google w swoim programie zaszyło od groma odniesień do bibliotek, które są dostępne wyłącznie w ich usługach. Ten temat omówił Tomek w swoim artykule, w którym wyjaśnia, czym dla programisty jest GMS. Dlatego nawet gdy ściągniecie program ze sprawdzonego źródła, to dostaniecie informację o brakach w systemie. Tym sposobem tę kwestię i możliwość zostawmy z boku, choć na chwilę, a przejdźmy do pierwszej metody na oglądanie filmów na YouTube bez Usług Google. Gwarantuję, że zadowoli ona większość zainteresowanych.

Rozwiązanie najprostsze – YouTube w przeglądarce

konto_google_uslugi_huawei_hms

Oto sposób, który naszych Stałych Czytelników nie powinien zaskoczyć. YouTube między innymi w Huawei Browser, jak i innych przeglądarkach, jest dostępny w ramach rozbudowanej aplikacji internetowej. Interfejs, obsługa, dostęp do konta Google oraz subskrypcji i tak naprawdę wszystko, co możecie potrzebować w ramach oglądania filmów, jest dostępne na wyciągnięcie ręki. Do tego całość jest w niemalże identycznej formie, co w aplikacji, którą staramy się zastąpić. Czego będzie brakować? Na pewno możliwości rozciągania filmów na całą szerokość wyświetlacza. To tak naprawdę jedyny minus, z którym samemu musiałem walczyć.

YouTube bez Usług Google, ale z użyciem innej aplikacji – poszukajmy jej w More Apps

Przeglądarka internetowa ze skrótem do YouTube na pulpicie to nie dla Was? Jak najbardziej jestem w stanie to zrozumieć. Dlatego przyjrzyjmy się zamiennikom, których wiele na Androidzie. Jednak trzeba je znać wcześniej, aby wiedzieć, co dokładnie pobrać. Tak, tak, dlatego między innymi czytacie ten tekst, ale zarówno w ramach tego, jak i innych poszukiwań możecie skorzystać z aplikacji More Apps. Ta jest dostępna między innymi za darmo w AppGallery i przedstawia, skąd pobrać lub czym zastąpić dany program.

Minimizer for YouTube

W przypadku poszukiwań YouTube’a sugestie od More Apps są dwie – skorzystać tak, jak wcześniej Wam polecałem, z przeglądarki internetowej lub pobrać Minimizer for YouTube. Ta aplikacja jest już dostępna w AppGallery i poniekąd oferuje więcej niż oryginalny program. O ile ogólny interfejs jest prosty i w głównej mierze oferuje to samo, co pierwowzór, tak w tym przypadku zwróćmy uwagę na nazwę. Otóż możemy bezproblemowo oglądać filmy na YouTube w małym, zminimalizowanym oknie. Naturalnie nic nie stoi na przeszkodzie, aby zalogować się do swojego konta Google. Jednak ideały nie istnieją, więc w tym wypadku trzeba pogodzić się na przykład z dodatkowymi reklamami, które na szczęście ograniczają się – na moment pisania tekstu – do pojedynczych plansz, a nie kolejnych filmów do zamknięcia po 30 sekundach.

YouTube Vanced

Zdecydowanie jedna z najpopularniejszych metod na oglądanie filmów na YouTube bez Usług Google. Mało tego, chętnie korzystają z niej osoby, których smartfony lub tablety mogą korzystać z tradycyjnej aplikacji, a to już o czymś świadczy. Pośrednio jest to propozycja dla bardziej zaawansowanych użytkowników. Niemniej instrukcja na stronie Vanced.app jest na tyle prosta, że domyślne ustawienia powinny być wystarczające dla większości odbiorców. W zamian zyskujecie nie tylko możliwość oglądania filmów w oknie, ale również w tle.

Potrzeba oglądania filmów na YouTube jest większa? Zainstaluj Usługi Google

Aplikacje Google w AppGallery youtube bez usług google

Na koniec pozostało wspomnieć o tym, że istnieją metody na instalację Usług Google, a co za tym idzie w kolejnym kroku możliwość uruchomienia oryginalnej aplikacji YouTube. Jak zapewne zauważyliście, propozycje układałem wraz z rosnącym stopniem trudności. Dlatego ta opcja wymaga zdecydowanie najwięcej od potencjalnego użytkownika. Z racji, że możliwości instalacji Usług Google szybko bywają blokowane, to nie gwarantuję, że akurat w momencie czytania przez Was tego tekstu jest dostępna jakakolwiek metoda. Jeśli tak, to zapewne nie będzie to tylko parę kliknięć, a parędziesiąt. Dodatkowo cały proces może skończyć się tak, że sam YouTube nie będzie pracował poprawnie. Aktualnie dostajemy informacje, że zdarzają się problemy z komentarzami lub innymi udogodnieniami.

Zobacz też: Huawei P30 Lite w nowej wersji już dostępny w Polsce.

Jak sami widzicie, sytuacja jest mocno rozwojowa. Jednak dla chcącego nic trudnego. Większość odbiorców może być w pełni zadowolona już z oglądania filmów na YouTube poprzez przeglądarkę internetową. Po przeciwnej stronie mamy możliwość instalacji Usług Google i dążenie do swoich przyzwyczajeń, ale jest to opcja dla najbardziej wymagających. Po drodze pojawiły się także wybrane aplikacje, stanowiące zamienniki, które nawet urozmaicają standardowe możliwości YouTube’a. Jednak nie są to wszystkie dostępne w Sieci programy tego typu. Może ktoś z Was chciałby podzielić się swoją propozycją?