Steam Deck 2

Steam Deck 2 w drodze. Valve, czy to aby nie za wcześnie?

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Steam Deck okazał się wielkim sukcesem, chociaż niektóre osoby, które czekały na pierwsze UMPC od Valve raczej nie tego się spodziewały. Nie chodzi tu jednak o ułomność samego sprzętu, a fakt, że ta kategoria sprzętu nie bez powodu przez lata tkwiła  w niszy: zwyczajnie nie jest to sprzęt dla każdego. Jednak pozostali są sprzętem zachwyceni. I trzeba otwarcie przyznać, że Steam Deck łączy w sobie najlepsze cechy UMPC i przenośnej konsoli, takie jak dostęp do pulpitu i aplikacji z zamrażaniem gier do późniejszej rozgrywki. Mimo to szef firmy, Gabe Newell zaczyna wspominać o jego następcy.

Steam Deck 2

Steam Deck 2

W ostatnim wywiadzie dla magazynu Edge szef Valve Gabe Newell powiedział chyba o kilka słów za dużo:

Myśleliśmy, że cena wejścia będzie czynnikiem krytycznym, ale okazało się, że najbardziej popularny SKU jest najdroższy. W zasadzie mówią: 'Chcielibyśmy jeszcze droższą wersję tego’, jeśli chodzi o moc obliczeniową lub cokolwiek innego.

Następnie zaczął snuć wizje o urządzeniu ze wsparciem gogli VR. Natomiast dzięki odpowiedniemu adapterowi można by potraktować Steam Deck 2, czy jak to urządzenie będzie się nazywało, jako samodzielny zestaw VR o wysokiej wydajności. I wbrew pozorom ludzie chętnie by za to zapłacili, ponieważ Steam Deck jest jednym z tańszych urządzeń w tej kategorii. Niektóre są nawet dwukrotnie droższe, oferując o wiele niższą wydajność.

Zobacz też: Społeczność Android.com.pl wspiera Ukrainę — oto nasza zbiórka 

Problem w tym, że w branży konsol istnieje pewna zasada: nie chwalimy się planami odnośnie następnej generacji, aż ta nie będzie blisko. A to dlatego, że konsola — z wyłączeniem wyjątkowych przypadków, jak recenzent czy dziennikarz growy — nie jest towarem pierwszej, ani nawet drugiej potrzeby. Wiele osób na informacje o nadchodzącym, o wiele lepszym urządzeniu, jest w stanie zrezygnować z zakupu wersji obecnej i poczekać. To właśnie dlatego Nintendo tak zaciekle dementuje wszystkie pogłoski o Switchu  Pro i niema do samego końca ukrywało istnienie Switcha Oled. Dlaczego więc Gabe to zrobił? No cóż, są dwa prawdopodobne powody: uważa takie podejście za śmieszne i chce z nim walczyć lub… nie miał pojęcia, że nie powinien tego mówić.

Źródło: Tomshardware

Społeczność Android.com.pl dla Ukrainy — zbiórka na platformie siepomaga.pl

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy