ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Nintendo Switch Pro 4K

Plotki o Nintendo Switch Pro wracają jak bumerang – granie stacjonarne ma być lepszym doświadczeniem

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Plotki o Nintendo Switch Pro krążą po sieci już od wielu lat. Prawda jest jednak taka, że dopóki obecna wersja konsoli sprzedaje się dobrze, to Nintendo nie ogłosi poprawionej wersji. Warto również dodać, że obecny Switch nie jest tym samym, którego dostaliśmy na premierę. Obecna wersja ma nowszy procesor, który co prawda nie jest wydajniejszy, za to znacznie lepiej radzi sobie z zarządzaniem energią od poprzednika. Nie oznacza to jednak, że Nintendo nad Switchem Pro w ogóle nie pracuje, co zdają się potwierdzać kolejne doniesienia.

Nintendo Switch Pro 4K

Nintendo Switch Pro 4K
Fot. Nintendo Switch

Według źródeł Nintendo Switch Pro ma trafić na rynek jeszcze w tym roku. To samo jednak mówiono w 2020 roku, oraz 2019… Ten element przecieku można raczej włożyć między bajki. Oczywiście nie twierdzę, że konsola na pewno nie trafi na rynek w tym roku. Po prostu szanse na to są raczej małe, jeśli spojrzymy na niesłabnące zainteresowanie modelem podstawowym. Warto przypomnieć, że sam Doug Bowser, który prowadzi oddział Nintendo w Ameryce, a w wolnych chwilach porywa grzybowe księżniczki, zdementował kilka miesięcy temu plotki o Switchu Pro. Z drugiej strony, gdyby je potwierdził, to mogłoby to zaszkodzić sprzedaży obecnej generacji konsoli. Na pewno jednak ten się nie pojawi, dopóki podstawowy model bije kolejne rekordy sprzedaży. 

Zobacz też: Zamknięcie fabryki Samsunga w Teksasie mniej groźne, niż zakładano

Źródła z forum ResetEra donoszą, że Switch Pro ma przynieść głównie poprawę rozdzielczości ekranu. Ma to być możliwe dzięki autorskiej technologii, która w swoim działaniu ma przypominać DLSS. W ten sposób konsola ma oferować obraz 4K na zewnętrznym ekranie. Brzmi to o wiele bardziej wiarygodnie, niż natywna obsługa tej rozdzielczości. Warto dodać, że Switch jest obecnie świetną konsolą, ale przenośną. Osoby, które dysponują telewizorami 4K dość niechętnie podpinają go do docka przez wzgląd na generowaną rozdzielczość obrazu. Dlatego też dążenie do podbicia tego parametru może być kluczowe dla Nintendo jeśli to chce, aby Switch był traktowany jako konsola hybrydowa, a nie przerośnięta kieszonsolka.

Źródło: ResetEra

Sprawdź najnowsze wpisy