Hakerzy odblokują karty Nvidii górnikom

Hakerzy odgrażają się Nvidii – jeśli spełnią groźby, to górnicy ich pokochają a gracze znienawidzą

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Nvidia ku uciesze graczy zablokowała znaczną część swoich kart graficznych, przez co te stały się niezwykle mało efektywne podczas wydobywania kryptowalut. Początki działań Zielonych w tym temacie nie były łatwe. Nie obyło się nawet bez sporej wpadki w postaci przypadkowego udostępnienia sposobu na zdjęcie pierwszej wersji blokady, którą omyłkowo udostępniła sama firma. Błąd ten jednak został naprawiony. Okazuje się jednak, że cała ta praca może wkrótce pójść na marne z powodu upokorzonej grupy przestępczej Lapsus$.

Hakerzy odblokują karty Nvidii górnikom

Hakerzy odblokują karty Nvidii górnikom

Zaledwie wczoraj pisałem o cyberataku przeprowadzonym w odwecie przez Nvidię na grupę hakerów Lapsus$. Zieloni zaszyfrowali im komputery, co wywołało istne oburzenie przestępców, którzy zaczęli wyzywać firmę od kryminalistów, za to, że ta ich potraktowała tak, jak oni traktują swoje ofiary. Po opublikowaniu dość płaczliwego oświadczenia grupa nie spotkała się jednak ze współczuciem ze strony użytkowników sieci, a z drwinami. W związku z tym postanowiła odegrać się na samej Nvidii, jak i graczach. Otóż twierdzi ona, że wśród wykradzionych danych znajduje się sposób na odblokowanie kart Zielonych dla górników. W ten sposób masowe wykupowanie układów GeForce znów stanie się opłacalne przy wydobyciu, a zakup karty może być równie trudny, co kilka miesięcy temu.

Zobacz też: Społeczność Android.com.pl wspiera Ukrainę — oto nasza zbiórka

I tu cała historia przestaje się kleić. Otóż Lapsus$ stawia Nvidii ultimatum: wypuści narzędzie do zdjęcia blokady LHR, jeśli… Nvidia nie zdejmie blokady w przyszłej aktualizacji sterowników. Tak, dobrze widzicie. Warunkiem niewydania przez hakerów narzędzia do zdjęcia blokady jest zdjęcie blokady. Brzmi to raczej jak marny blef, a nie realna groźba. A nawet jeśli hakerzy nie żartują, to Nvidii i tak się nie opłaca zdejmowanie blokady. W końcu znacznie mniej osób zdecyduje się na używanie narzędzi stworzonych przez grupę przestępczą, która może zaszyć w nich coś nieprzyjemnego, niż skorzysta ze zdjęcia blokady przez samego producenta układów. Zwłaszcza że istnieje ryzyko, iż Lapsus$ blefuje, a wypuszczone narzędzie będzie jedynie zestawem malware. Nvidia nie skomentowała jeszcze sprawy.

Źródło: TechSpot

Społeczność Android.com.pl dla Ukrainy — zbiórka na platformie siepomaga.pl

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy