Nie działa BLIK

Awaria BLIK – użytkownicy wielu banków zgłaszają problemy z działaniem

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

BLIK jest jedną z ulubionych metod płatności wielu Polaków ze względu na swoją prostotę i bezpieczeństwo. Dzięki niemu nie musimy podawać danych karty na stronach internetowych oraz bezpiecznie wypłacać pieniądze z bankomatów bez żadnych obaw o sczytanie danych z karty. Dziś jednak od około godziny 8 pojawiły się problemy z realizacją płatności za pomocą platformy. Co więcej, klienci wielu banków zgłaszają problemy, które dotyczą nie tylko BLIK-a, ale i samej bankowości. 

BLIK nie działa – ogólnopolska awaria

Użytkownicy skarżą się, że nie mogą wykonywać przelewów za pomocą platformy. Dotyczy to zarówno płatności zewnętrznych, jak i pomiędzy użytkownikami samej usługi. Sam BLIK jest świadomy problemów i pracuje nad ich rozwiązaniem, jednak nie podaje żadnych informacji dotyczących przyczyn problemów. Warto jednak tu podkreślić, że nie tylko z BLIK-iem jest problem. Według strony downdetector od godzin porannych wzrosła ilość zgłoszeń awarii w bankach funkcjonujących na terenie Polski. Oczywiście wiele z nich ma związek z awarią BLIK-a, ponieważ korzysta się z niego za pośrednictwem strony banku lub aplikacji mobilnej. 

Zobacz też: Społeczność Android.com.pl wspiera Ukrainę — oto nasza zbiórka

Co ciekawe nie tylko bankowość zmaga się z masową awarią.  Ta dotyczy także dostawców Internetu, zwłaszcza przewodowego. Liczba zgłoszeń użytkowników Multimedia i UPC jest niezwykle wysoka, jednak inni także mają problemy. Przy okazji odnotowano także wzmożoną liczbę błędów u operatorów sieci komórkowych. Na chwilę obecną nie jest znana przyczyna wyżej wspomnianych problemów. Nie należy więc ulegać panice. Już teraz pojawiają się pierwsze spekulacje, że stoją za tym rosyjscy hakerzy. Jednak nie należy wyciągać zbyt pochopnie wniosków tego typu. Masowe awarie usług zdarzały się już wcześniej i były związane z różnego typu problemami technicznymi. Nie wiadomo nawet, czy są one ze sobą w jakiś sposób powiązane, czy to tylko zbieg okoliczności. Na razie nie pozostaje nam nic innego, jak tylko monitorować sprawę.  Najważniejsze jest, żeby nie panikować. 

Źródło: downdetecotr, blik

Społeczność Android.com.pl dla Ukrainy — zbiórka na platformie siepomaga.pl

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy