shortwave inbox google 5

Pamiętacie Inbox? Oto duchowy następca od byłych pracowników Google

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy

Google tworzy i uśmierca wiele projektów. Część znajduje swoje odwzorowanie w konkretnych aplikacjach i rozwiązaniach, a o innych firma zapomina na zawsze. Jednym z najgłośniejszych rozstań było zamknięcie Inbox, a więc rozbudowanego klienta pocztowego, który odpowiadał na wiele potrzeb użytkowników. Przede wszystkim był to wygodny i przemyślany projekt, który został bardzo doceniony. Mimo wszystko Google nie widziało potrzeby jego istnienia, więc już blisko 4 lata usługa jest uważana za martwą. Niemniej pojawił się następca Inbox i to nie byle jaki, bo od razu od byłych pracowników Google. Tym sposobem poznajcie Shortwave, który ma ogromne ambicje, aby faktycznie godnie zastąpić swój pierwowzór.

Następca Inbox był potrzebny — Shortwave notuje mocny start

shortwave inbox google

W skład osób odpowiedzialnych za Shortwave wchodzą ważne nazwiska. Między innymi jest to Andrew Lee, prezes nowopowstałej firmy, który w Google odpowiadał za Firebase, a więc rewolucję w tworzeniu aplikacji. Dzisiaj swoje pomysły realizuje w ramach Shortwave, które bezpośrednio nie wspomina o następcy dla Google Inbox, ale nawiązań nie brakuje. Przede wszystkim sama zasada działania jest bardzo zbliżona, począwszy już od organizacji maili i poszczególnych zachowań. Ograniczenie irytujących powiadomień, odpowiednie oznaczanie zadań, priorytetyzacja i wiele innych cech zapoczątkowanych przez Inbox ma swoje odwzorowanie w Shortwave.

Algorytmy, które stoją za Shortwave pozwalają dynamicznie dzielić i łączyć poszczególne wiadomości w zależności od kontekstu. Wszystko ma być wygodne i proste w zrozumieniu, więc tytułowy klient pocztowy nawet poinformuje Cię o tym, kiedy dana osoba została dodana do konwersacji, a kiedy usunięta z niej. To pozwala obsłużyć różne rozmowy, toczące się w jednym wątku.

Zobacz też: Technologia z lotnictwa w tramwajach — koniec z kolizjami?

Oczywiście Shortwave dopiero jest na początku swojej przygody, więc pojawiają się jeszcze niedoskonałości. Na przykład nie ma możliwości usuwania maili, ale autorzy ogłosili, że to aktualnie ich najnowszy priorytet. Shortwave dostępny jest w dwóch wersjach: darmowej oraz płatnej, co sprowadza się do następujących ograniczeń i możliwości:

shortwave inbox google

Dajcie znać, czy następca Inbox zainteresował Was i dacie szansę Shortwave?

Źródło: Android Police

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy