To już koniec Inboxa od Google. Internetowy gigant uśmierca kolejną usługę

mm Michał Derej Newsy 2018-09-13

Jeżeli śledzicie poczynania Google’a, to zapewnie wiecie, że ten internetowy gigant nieustannie uśmierca swoje popularne usługi bez żadnej wiadomej przyczyny. W przeszłości ten smutny los spotkał już m.in. czytnik RSS od Google’a. Już wkrótce przyjdzie jednak pora pożegnać się z kolejną świetną usługą giganta z Mountain View. Możemy zacząć już opłakiwać Inboxa – za jakiś czas korzystanie z niego nie będzie już możliwe.

Google kończy wsparcie dla Inboxa. Czym jest spowodowana ta decyzja?

Inbox od Google’a to wyjątkowa usługa, która światło dzienne ujrzała w 2014 roku. Od tego czasu korzysta z niej naprawdę wiele osób, głównie ze względu na możliwość dodania wielu kont e-mail, czytelny interfejs i inteligentne sortowanie przychodzących wiadomości. Niestety Inbox zakończy swój żywot z powodu Gmaila – internetowy gigant chce rozwijać swoją niezwykle popularną usługę, a nie skupiać się na dwóch oddzielnych. Wciąż jest to dla nas problemem – niektórych świetnych funkcji Inboxa w Gmailu po prostu nie ma i nie zanosi się na to, by miały one być tam dodane. Warto pamiętać, że Inbox od Google’a z sieci zniknie już w marcu przyszłego roku. 

Zobacz także: Chcesz odblokować bootloader w Nokii? Podpisz petycję.

Co sądzicie o polityce Google’a? Czy ma ona sens? Dajcie znać.

Źródło: AndroidPolice • klakier

  Na szczęście niemal pełną funkcjonalność i sposób interakcji mobilnej aplikacji Inbox dubluje aplikacja Outlook więc na smartfonie nie trzeba wracać do Gmaila. Szkoda jednak webowego Inboxa 🙁

 • Lukasz

  Bardzo szkoda. Sam im podejście do poczty w stylu Inboxa sugerowałem. Najpierw dodali *część* funkcji z Inboxa do Gmaila, a potem usunęli możliwość odkładania maili aż do dotarcia do danego miejsca, a następnie zepsuli zapisywanie linków w aplikacji mobilnej. W sumie spodziewałem się, że coś się święci, ale szkoda.

 • CezaR

  Płakać nie będę! Nawet nie chciało mi sie go wypróbować widziałem tylko kilka zrzutów i i mnie nie zachęciły…. widocznie nie tylko mnie skoro sie nie przyjął… 😛

 • Krzysztof Nowacki

  Cóż, Inbox nie był dla każdego. Nie mówię, że to zła usługa, ale najwidoczniej jednak zbyt mało osób z niego korzystało i Google ostatecznie uznało, że nie będzie utrzymywać dwóch podobnych usług. Ja osobiście też się do Inboxa nie przekonałem. Próbowałem się z nim polubić przez 3 miesiące, ostatecznie jednak zostałem przy korzystaniu z Gmaila, więc płakać nie będę. To był bez wątpienia ciekawy projekt i miał swoich fanów, jednak chyba było ich jednak za mało jak dla Google.

 • railleur

  Inbox byl eksperymentem od poczatku i nie rozumiem tego obecnego placzu? To bylo dublowanie jednej uslugi i proba naklonienia uzytkownikow do przejscia na nowoczesniejszy interfejs. Niestety przyzwyczajenia sa silniejsze i uzytkownicy w wiekszosci zostali przy starym gmailu. Ja rowniez probowalem Inboxa i mnie nie przekonal.
  Niedawno zostal odswiezony webowy gmail i to samo czeka aplikacje mobilna i naturalnym jest, ze Inbox staje sie zbedny.

  • arokub

   A mnie inbox przekonał na tyle, że właśnie gmail stał się dla mnie zbędny.

  • variete

   Inbox byl eksperymentem od poczatku i nie rozumiem tego obecnego placzu?

   Ale o co właściwie pytasz?x