Jeżeli śledzicie poczynania Google’a, to zapewnie wiecie, że ten internetowy gigant nieustannie uśmierca swoje popularne usługi bez żadnej wiadomej przyczyny. W przeszłości ten smutny los spotkał już m.in. czytnik RSS od Google’a. Już wkrótce przyjdzie jednak pora pożegnać się z kolejną świetną usługą giganta z Mountain View. Możemy zacząć już opłakiwać Inboxa – za jakiś czas korzystanie z niego nie będzie już możliwe.

Google kończy wsparcie dla Inboxa. Czym jest spowodowana ta decyzja?

Inbox od Google’a to wyjątkowa usługa, która światło dzienne ujrzała w 2014 roku. Od tego czasu korzysta z niej naprawdę wiele osób, głównie ze względu na możliwość dodania wielu kont e-mail, czytelny interfejs i inteligentne sortowanie przychodzących wiadomości. Niestety Inbox zakończy swój żywot z powodu Gmaila – internetowy gigant chce rozwijać swoją niezwykle popularną usługę, a nie skupiać się na dwóch oddzielnych. Wciąż jest to dla nas problemem – niektórych świetnych funkcji Inboxa w Gmailu po prostu nie ma i nie zanosi się na to, by miały one być tam dodane. Warto pamiętać, że Inbox od Google’a z sieci zniknie już w marcu przyszłego roku. 

Zobacz także: Chcesz odblokować bootloader w Nokii? Podpisz petycję.

Co sądzicie o polityce Google’a? Czy ma ona sens? Dajcie znać.

Źródło: AndroidPolice

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Derej

Pasjonat technologii mobilnych, wielki fan Androida. Student informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Były moderator jednego z największych forów ogólnotematycznych w Polsce. Od kilku lat blogger.