MediaTek Wi-Fi 7 Demo

Pokaz możliwości Wi-Fi 7 – kable stają się coraz bardziej zbędne

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Tajwański producent półprzewodników i specjalista w dziedzinie komunikacji bezprzewodowej Mediatek zademonstrował technologię, którą określił mianem Wi-Fi 7. Oczywiście, aby technologia ta rzeczywiście stała się następcą Wi-Fi obecnej generacji, to musi zostać zatwierdzona przez fundację zajmującą się tym standardem. Jest to więc raczej prototyp wizji Wi-Fi 7 od MediaTeka, o czym warto pamiętać. Z drugiej jednak strony ta nowa technologia pozostawia daleko w tyle nie tylko Wi-Fi 6, ale także Wi-Fi 6e. Możliwe więc, że jej założenia faktycznie zamienią się w przyszłości w nowy standard.

MediaTek Wi-Fi 7 Demo

MediaTek Wi-Fi 7 Demo

Demo firmy Mediatek miało na celu zaprezentowanie jej układów SOC łączności Wi-Fi 7 Filogic, opartych na procesorze Arm Cortex-A53 i akceleratorze sieciowym Mediatek, przesyłających dane z maksymalną prędkością 30 Gbps w standardzie 802.11be, wykorzystując agregację kanałów multi-link, aby umożliwić płynny przepływ danych wokół przeciążenia sieci. Oczekuje się, że Wi-Fi 7 doda nową technologię do wszystkich pasm przy jednoczesnym zachowaniu kompatybilności wstecznej. Przy okazji powinno zapewnić prędkości 2,4 raza szybsze niż Wi-Fi 6 przy użyciu tej samej liczby anten.

Zobacz też: Fan stworzył grę FPS w świecie Pokémon

Wprowadzenie Wi-Fi 7 po raz pierwszy oznacza, że Wi-Fi może być prawdziwym zamiennikiem sieci przewodowej/Ethernet w zastosowaniach o super wysokiej przepustowości. Technologia Wi-Fi 7 firmy MediaTek będzie stanowić szkielet sieci domowych, biurowych i przemysłowych oraz zapewni bezproblemową łączność dla wszystkiego, od aplikacji AR/VR dla wielu graczy, przez gry w chmurze i połączenia 4K, po strumieniowanie 8K i nie tylko.

— powiedział Alan Hsu, wiceprezes i dyrektor generalny działu Intelligent Connectivity w firmie MediaTek. 

Źródło: Tomshardware

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy