ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
MediaTek Wi-Fi 7

Wi-Fi 7 będzie niesamowite – MediaTek już o to zadba

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

MediaTek potwierdził, że podczas targów CES, które odbędą się w styczniu przyszłego roku, zaprezentuje swoją wizję na Wi-Fi 7. Tym samym Tajwańczycy będą jedną z pierwszych firm, które zanurzą palce w nadchodzącym standardzie. Warto tu podkreślić, że Wi-Fi 6 i Wi-Fi 6E są jeszcze całkiem nowe, więc do przyjęcia Wi-Fi 7 — przynajmniej w rozwiązaniach konsumenckich — jest jeszcze daleka droga.

MediaTek Wi-Fi 7

PC Magazine zauważa, że potwierdzenie pochodzi ze slajdu podczas prezentacji na MediaTek Summit, które odbyło się w piątek. W keynote wspomniano, że Wi-Fi 7 powinno zwiększyć prędkość o współczynnik 2,4, w porównaniu do Wi-Fi 6E, które IEEE wprowadziło w zeszłym roku.

Zamierzamy uczestniczyć w rozwoju technologii Wi-Fi 7 i chcemy być w niej liderami. 

— Powiedział Associate VP for Product Marketing James Chen.

Zobacz też: Właściciele Tesli zostali uziemieni na parę godzin – wszystko przez błąd aplikacji

Chen powiedział, że większa prędkość ma zastosowanie przy korzystaniu z tej samej liczby anten, co w przypadku Wi-Fi 6E. Zwrócił również uwagę, że Wi-Fi 7 będzie lepiej blokować zakłócenia z sąsiednich sieci. Dodatkowo nowy standard ma przynieść prędkości do 40 gigabitów na sekundę. Pamiętajmy jednak, że mimo tego, że MediaTek ma zaprezentować wersję demonstracyjną Wi-Fi 7, to IEEE i tak nie zatwierdzi specyfikacji standardu do 2024 roku. Warto również dodać, że MiedaTek nie jest pierwszą firmą zajmującą się tym zagadnieniem. Qualcomm wydał pierwsze ogłoszenia w sprawie tego standardu jeszcze przed premierą Wi-Fi 6. Amerykanie twierdzili wtedy, że Wi-Fi 7 będzie w stanie osiągnąć wyższa prędkość, niż łącza przewodowe.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najnowsze wpisy