Fan stworzył grę FPS w świecie Pokémon

Borys Francuz Borys Francuz Newsy

Internet przyzwyczaił nas już do licznych dziwnych produkcji. Jednak teraz światło dzienne ujrzała gra, która jest jednocześnie niepokojąca, ale także bardzo imponująca.

Pokémon FPS — tego jeszcze nie grali

Pokémon

Premiera pierwszej gry Pokémon miała miejsce 26 lat temu. W ciągu tego czasu fani serii otrzymali wiele premier tytułów z głównego cyklu, ale także liczne spin-offy. Świat Pokémonów lądował już w niezliczonych gatunkach gier, jednak niedawno staliśmy się świadkami niecodziennego tworu. Użytkownik serwisu Reddit posługujący się nickiem Dragon_GameDev, postanowił stworzyć pierwszoosobową strzelankę opartą o serię Pokémon.

Gra została stworzona na silniku Unreal Engine, a celem gracza jest walka ze stworami za pomocą różnych broni. Do tej pory fani serii byli raczej przyzwyczajeni do łapania Pokémonów, a nie ich okaleczania. Film szybko rozprzestrzenił się po internecie i wciąż nie milkną słowa uznania dla twórcy tego tytułu.

Co ciekawe proces tworzenia rozgrywki zajął Dragon_GameDev tylko miesiąc. Trzeba jednak zaznaczyć, że użytkownik przyznał się do stosowania kilku skrótów, które przyspieszyły przedsięwzięcie. Postacie stworów twórca skopiował z gry Pokémon Sun i Moon. Jednak nie wszystkie modele działały poprawnie. Cytując twórcę — problem pojawiał się głównie przy postaciach związanych z ogniem.

Zobacz też: [Recenzja] God of War przenosi się na PC — było warto?

Gra zwieńczona jest nawet walką z finałowym bossem. Pojedynek gracz musi stoczyć legendarną wersją Pokémona Mewtwo. Najbardziej zbliżoną grą do gatunku strzelanek w historii serii był do tej pory Pokémon Snap. Tytuł ten jednak sprowadzał się do mierzenia w stwory aparatem i robienia nim zdjęć. Teraz do czynienia mamy ze znacznie brutalniejszą wersją gry.

Źródło: Comicbook

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy