Wikipedia nie przyjmuje kryptowalut

Wielka Brytania zapowiada wojnę z kryptowalutami – uczciwi nie mają się czego obawiać

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Rząd Wielkiej Brytanii ujawnił, że planuje zaktualizować swoje prawo. Państwo to chce wprowadzić promocję kryptowalut w zakres przepisów dotyczących promocji finansowych. Zapewni to, że każda reklama kryptowalut będzie utrzymywana według tych samych standardów, co w przypadku akcji, akcji i produktów ubezpieczeniowych. Musi również działać zgodnie z zasadami określonymi przez Financial Conduct Authority (FCA).

Wielka Brytania walczy z reklamami kryptowalut

Wielka Brytania walczy z reklamami kryptowalut

Władze wielu państw na całym świecie ostatnio zaczęły rozprawiać się z reklamami kryptowalut, starając się chronić konsumentów przed oszustwami, z którymi mogą nie być zaznajomieni. Hiszpański rząd obecnie ustanawia zasady dotyczące tego, w jaki sposób influencerzy i ich sponsorzy promują kryptowaluty. Tymczasem władze Singapuru zwróciły się do firm kryptowalutowych wprost, aby nie sprzedawały swoich usług publicznie. Jednym z rodzajów oszustw jest tak zwane pump and dump, w którym oszuści znajdują sposoby na sztuczne zawyżanie wartości kryptowaluty i nakłanianie ludzi do inwestowania w nią pieniędzy. Następnie rozładowują swoje udziały, gdy wartość jest wysoka, aby zarobić dużo pieniędzy, obniżając tym samym wartość monety w tym procesie.

Zobacz też: Kierowca Tesli spowodował śmiertelny wypadek używając autopilota

Według rządu Wielkiej Brytanii, około 2,3 miliona osób w kraju uważa się obecnie za właścicieli kryptowalut i liczba ta stale rośnie. Mimo to wedle badań średni poziom wiedzy potencjalnych inwestorów na ich temat spada. Oznacza to, że ludzie mogą nie być w pełni świadomi ryzyka związanego z inwestowaniem w kryptowaluty, co dodatkowo ułatwia działania oszustów.

Źródło: Engadget

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy