ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Metoda na Pirata

Piracenie nowego Spider-Mana to coś, czego ludzie mocno żałują

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Nie ma oficjalnego sposobu na obejrzenie Spider-Man: Bez drogi do domu w zaciszu własnego mieszkania. Niektórzy ludzie, chcąc obejrzeć film bez konieczności wizyty w kinie, uciekli się do pobierania jego pirackich kopii, czego teraz bardzo żałują. I nie chodzi tu o wyrzuty sumienia, czy niezwykłej aktywności prawników Sony. Po prostu mogli przypadkowo zainstalować złośliwe oprogramowanie do wydobywania kryptowalut na swoich komputerach.

Piracki Spider-Man ze złośliwym oprogramowaniem

Piracki Spider-Man ze złośliwym oprogramowaniem

Firma ReasonLabs stwierdziła, że odkryła złośliwe oprogramowanie wykorzystywane do wydobywania kryptowaluty Monero w pliku o nazwie spiderman_net_putidomoi.torrent.exe, który firma przetłumaczyła z języka rosyjskiego na spiderman_no_wayhome.torrent.exe, co pozwala sądzić, że plik najprawdopodobniej pochodzi z rosyjskiej strony internetowej z torrentami. Ten rodzaj złośliwego oprogramowania rozprzestrzenia się, wykorzystując chęć ludzi do pobierania treści cyfrowych za darmo.

Zobacz też: Przeszukania w firmach informatycznych — UOKiK podejrzewa naruszenie prawa

Firma twierdzi, że to złośliwe oprogramowanie wywodzi się z projektu open source SilentXMRMiner, który każdy może pobrać z GitHuba. Projekt ten pozwala niedoszłym dystrybutorom złośliwego oprogramowania na stworzenie nowego górnika kompatybilnego z wieloma kryptowalutami bez większego wysiłku z ich strony. ReasonLabs twierdzi, że po zainstalowaniu złośliwe oprogramowanie dodaje wykluczenia do Windows Defender, tworzy persystencję i wywołuje proces watchdog, aby utrzymać swoją aktywność, co jest możliwe dzięki projektowi SilentXMRMiner. Następnie przeznacza moc obliczeniową ofiary na wydobywanie Monero dla tego, kto go stworzył. Dlatego też znacznie lepszym pomysłem jest po prostu iść do kina.

Źródło: Tomshardware

Sprawdź najnowsze wpisy