ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Spider-Man: Bez drogi do domu to kinowy sukces

Spider-Man to prawdziwy superbohater – przynajmniej dla właścicieli kin

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Filmy

Spider-Man: Bez drogi do domu stał się pierwszym filmem ery pandemii, który przekroczył próg 1 miliarda dolarów w globalnym box office. Film superbohaterski miał premierę w Fox Village Theatre w Los Angeles 13 grudnia, zanim trafił do światowych kin 17 grudnia. Jest to pierwszy film od 2019 roku Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie, który przyniósł ponad 1 miliard dolarów przychodów na całym świecie. Co więcej, udało mu się to osiągnąć w ciągu zaledwie 12 dni.

Spider-Man: Bez drogi do domu to kinowy sukces

Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy również osiągnęły przychód 1 miliarda dolarów w zaledwie 12 dni. Tylko dwa inne filmy — Avengers: Infinity War i Avengers: Endgame — zrobiły to szybciej, odpowiednio w 11 i 5 dni. W chwili obecnej nowy Spider-Man jest najlepiej zarabiającym filmem 2021 roku. Niewiele branż zostało dotkniętych przez pandemię tak mocno jak przemysł filmowy. Kina na całym świecie mają poważne problemy. Wiele z nich zostało zamkniętych już na zawsze, bo nie wytrzymały lockdownów. Jednak nie tylko one były problemem. Otóż kiedy kina zaczęto ponownie otwierać, to brakowało nowych materiałów do wyświetlania, ponieważ pandemia dotknęła również produkcję filmową.

Zobacz też: Najlepsze aplikacje dla Twojego nowego komputera Mac

Sukces nowego Spider-Mana daje ich właścicielom nadzieję na to, że normalność w ich branży może powrócić i to mimo tego, że czasy nie są zbyt normalne. I chociaż sam Spider-Man to za mało, aby uratować wiele kin, to może być symbolem nadchodzącej poprawy sytuacji w branży. Pozostaje mieć nadzieję, że magia wielkiego ekranu przetrwa te chore czasy.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najnowsze wpisy