ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Boston Dynamics Spot jako prezent

Pies pod choinką to nie jest najlepszy prezent – jednak nie w tym przypadku

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Zbliżają się święta, a to zazwyczaj oznacza, że Boston Dynamics musi pokazać, jak świetnie jego roboty potrafią tańczyć. W tym roku jednak firma zdecydowała się na coś nieco bardziej niedopowiedzianego: filmik, na którym czworonożna maszyna Spot jest zapakowana w prezent, co jednak nie ogranicza zbytnio jej swobody ruchów. Fani serii Metal Gear Solid na pewno skojarzą ten motyw ze swoją ulubioną grą.

Boston Dynamics Spot jako prezent

Boston Dynamics lubi pokazywać filmy prezentujące różne umiejętności swoich robotów, od parkour i gimnastyki po sprzątanie i ogrodnictwo. Jednak to taniec psów robotów jest zawsze najchętniej pokazywanym widowiskiem, co jednak zrobiło się nieco… nudne. Zamiast tego mamy prezent, z którego nagle wystają nogi Spota i ten odchodzi, pozostawiając jedynie życzenia wesołych świąt. Z punktu widzenia pokazu możliwości robota wypada to nadwyraz miernie. Jednak Boston Dynamics już tyle razy udowadniał możliwości Spota, że kolejny pokaz jest najzwyczajniej zbędny. Tym razem są to proste i niezwykle urocze życzenia.

Zobacz też: Samsung Galaxy Watch4 po kilku tygodniach – moje wrażenia

Raczej nie jest to zachęta do zapakowania Spota w prezent i dania go komuś pod choinkę. Mowa w końcu o bardzo drogim robocie, którego nie każdy może kupić. Chociaż z drugiej strony chyba mało kto by się nie ucieszył z takiego psiaka pod choinką. Oczywiście znalazłyby się także osoby, które chętniej przygarnęłyby jego odpowiednik innego producenta z zamontowanym działkiem na plecach. To by jednak nie był zbyt świąteczny prezent.

Źródło: Twitter

Sprawdź najnowsze wpisy