ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
eBay przypadkiem banował użytkowników

Masz niespodziewanego bana na eBay? To nie Twoja wina, ani atak hakerski…

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Co prawda eBay w Polsce nie jest szczególnie popularny, jednak osoby, które chcą sprzedawać swoje rzeczy za granicę, korzystają właśnie z tej platformy. Część z nich mogła natomiast się zdziwić z powodu nałożenia na nie blokady konta. Jak się okazało, ban ten wynikał z… pomyłki. Serwis potraktował w ten sposób wiele osób, chociaż jak sam podkreśla, problem ten dotyczy tylko niewielkiej części kont. eBay jest oczywiście świadomy problemu i kontaktuje się z ofiarami swojej wpadki w celu naprawy sytuacji.

eBay przypadkiem banował użytkowników

Ofiar mogło być sporo. Użytkownicy Reddita poświęcili duży wątek banom, zauważając, że nie było żadnych potencjalnych czerwonych flag dla przynajmniej części kont. Ludzie byli zawieszani, nawet jeśli mieli doskonałe historie kupujących i sprzedających lub nie korzystali z eBay od lat. Osobom, które kontaktowały się z eBay, odmawiano odwołania i przynajmniej raz powiedziano, że narażają użytkowników eBay na ryzyko. Dopiero po jakimś czasie załoga serwisu wpadła na to, że wszystkie bany to wyłącznie ich wina.

Zobacz też: PlayStation Spartacus – firma w końcu szykuje odpowiedź na Xbox Game Pass

eBay wydał w tej sprawie następujące oświadczenie:

Wczoraj niewielka liczba kont eBay została nieumyślnie zawieszona. Problem został rozwiązany, a wszyscy użytkownicy, którzy muszą podjąć działania, zostali o tym poinformowani. Jeśli nadal potrzebujesz pomocy, prześlij nam swoje imię i nazwisko, e-mail i kod pocztowy, abyśmy mogli to sprawdzić.

Mimo to wiele osób wciąż się skarży na to, że nie otrzymało żadnej pomocy, ani informacji w tej sprawie.

Źródło: Twitter

Sprawdź najnowsze wpisy