ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
InPost eBay

W Wielkiej Brytanii zakupy z eBay można odbierać w paczkomatach

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

InPost poinformował o rozpoczęciu współpracy z platformą eBay. Osoby, które robią na niej zakupy, mogą odebrać swoje zamówienie z paczkomatów. To jednak niejedyny element wspólnych działań.

Współpraca InPost i eBay

fot. InPost

W Wielkiej Brytanii InPost ma już 2500 paczkomatów. Ich lokalizacje to dworce kolejowe, stacje benzynowe i supermarkety, w tym Tesco, Morrisons oraz Lidl. Do końca roku InPost chce poszerzyć tę sieć do 3000 maszyn, natomiast do 2024 firma zamierza mieć 10 000 paczkomatów w Wielkiej Brytanii.

Póki co InPost rozpoczął współpracę z eBay. Zakupy robione na tej platformie można już odbierać w paczkomatach. Kupujący online zyskali więc przed świętami nową możliwość dostawy i odbioru produktów. Do tego 250 maszyn zostanie opatrzonych wspólną identyfikacją wizualną.

W eBay jesteśmy zobowiązani do zapewnienia odpowiednich narzędzi
i dźwigni, które pomogą naszym sprzedawcom w rozwoju. Nasza współpraca z InPost gwarantuje, że sprzedawcy mają większy wybór w zakresie dostępnych dla nich opcji dostawy – co z kolei może zaoszczędzić czas i pieniądze
– mówi Murray Lambell, GM w eBay UK.

Czytaj także: Tier podsumowuje pół roku na polskim rynku — jakie zmiany chciałby wprowadzić?

W wyniku pandemii eBay odnotował znaczny wzrost liczby sprzedawców okazjonalnych. Szczególnie chodzi o tzw. rynek recommerce. Badania opublikowane przez eBay w marcu 2021 roku pokazują, że 67% sprzedawców w Wielkiej Brytanii zaczęło sprzedawać używane towary podczas pandemii.

źródło: informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy