ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
wrażenia PlayStation 5 PS5

PlayStation Spartacus – firma w końcu szykuje odpowiedź na Xbox Game Pass

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Gry

Spartacus to jeszcze nazwa robocza usługi PlayStation, która ma być odpowiedzią na Xbox Game Pass. Takie przynajmniej informacje pojawiły się w sieci i można mieć jedynie nadzieję, że faktycznie tego typu usługa jest planowana. Sony potrzebuje czegoś na kształt Xbox Game Pass, a samo PlayStation Now nie jest tym, czego mogą oczekiwać gracze. Co już wiemy o Spartacus?

PlayStation Spartacus – odpowiedź na Xbox Game Pass

Nie da się zaprzeczyć, że Microsoft bardzo zmienił podejście do gier przy wprowadzaniu nowej generacji. Xbox Game Pass to usługa, która pozwala na ogrywanie gier w ramach comiesięcznej subskrypcji. Trochę jak Netflix do gier, bo i niektóre tytuły z Game Passa znikają. Jednak Microsoft co miesiąc dodaje przynajmniej kilkanaście nowych gier, a niektóre trafiają do usługi już w dniu swojej premiery. Patrząc na to, jak wielką popularnością cieszy się Xbox Game Pass to dziwne, że Sony dopiero teraz zaczęło interesować się podobnym rozwiązaniem.

Nim właśnie ma być PlayStation Spartacus, choć zapewne taka nazwa nie zostanie wdrożona. Informacje, które pojawiły się w sieci mówią o tym, że usługa będzie dostępna w trzech wariantach. Pierwszy ma być po prostu PlayStation Plus, czyli możliwością grania on-line oraz dostępem do gier, które dodawane są do usługi. Drugi wariant zakłada rozbudowanie pierwszego plus dostęp do biblioteki gier z PlayStation 4 oraz w przyszłości PlayStation 5. Coś na zasadzie PS Plus razem z PS Now, które zresztą może w ogóle zniknąć pod taką nazwą. Ostatni z wariantów zakłada dwa pierwsze oraz wersje demonstracyjne gier, granie w chmurze oraz dostęp do produkcji z prawie wszystkich generacji PlayStation (PS1, PS2, PS3, PSP).

Zobacz też: Nowe sterowanie muzyką na YouTube.

Teoretycznie usługa PlayStation Spartacus miałaby pojawić się na rynku wiosną 2022 roku. O cenie oraz dostępności na różnych rynkach jeszcze nic nie wiadomo. Jeżeli Sparatcus się pojawi, to w końcu fani Sony będą mogli korzystać z podobnej funkcjonalności, co miłośnicy Microsoftu.

Źródło: The Verge / Bloomberg

Sprawdź najnowsze wpisy