ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Zuck Bucks

Szef działu kryptowalut Facebooka odchodzi z firmy

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

David Marcus, wieloletni dyrektor wykonawczy Facebooka, który nadzorował skompromitowane plany kryptowalutowe firmy, odchodzi z Mety pod koniec bieżącego roku. Były dyrektor wykonawczy PayPal dołączył do Facebooka w 2014 roku. Wtedy też prowadził Messengera przez cztery lata, zanim opuścił stanowisko, aby uruchomić dział blockchain Facebooka. Od tego czasu nadzorował kłopotliwe plany kryptowalutowe Mety, a także inne produkty płatnicze, takie jak Facebook Pay.

Szef działu kryptowalut odchodzi z Mety

Szef działu kryptowalut odchodzi z Mety

W związku z odejściem David Marcus opublikował następującą wiadomość:

Podczas gdy wciąż jest wiele do zrobienia po osiągnięciu ważnego kamienia milowego, jakim jest uruchomienie Novi — a ja pozostaję tak samo zaangażowany jak zawsze, jeśli chodzi o potrzebę zmian w naszych systemach płatniczych i finansowych — moje przedsiębiorcze DNA skłaniało mnie do odejścia przez zbyt wiele poranków z rzędu, aby nadal to ignorować.

Marcus spędził ostatnie dwa lata, próbując uruchomić Novi, czyli portfel kryptowalutowy firmy. Ogłosił nawet mały pilotaż portfela w Stanach Zjednoczonych i Gwatemali na początku tego roku. Jednak portfel został uruchomiony bez wsparcia dla Diem, kryptowaluty znanej wcześniej jako Libra, której Marcus jest współzałożycielem. Ten projekt, który jest teraz niezależny od Mety, był wielokrotnie opóźniany z powodu nacisków ze strony regulatorów i urzędników na całym świecie. A nawet wiadomość o teście Novi wywołała natychmiastową reakcję ustawodawców, którzy wezwali firmę do wstrzymania testu, powołując się na informacje ujawnione przez informatora.

Zobacz też: To już koniec produkcji Samsungów Galaxy Note – może warto się udać na zakupy?

W swoim poście na Facebooku Marcus stwierdził, że lata w Novi były najbardziej misyjne i intelektualnie stymulujące, podczas jego czasu w firmie. Powiedział, że planuje wziąć trochę czasu wolnego, zanim zacznie budować coś nowego i ekscytującego ponownie.

Źródło: Engadget

Sprawdź najnowsze wpisy