ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Zuck Bucks

Facebook powraca z własną walutą – Libra ma wystartować już niedługo

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

O walucie od Facebooka w ostatnich miesiącach zrobiło się niezwykle cicho. To jednak nie oznacza, że społecznościowy gigant postanowił porzucić Librę. Jest wręcz przeciwnie. Po prostu prace nad nią stały się w tym okresie mniej medialne. Biorąc pod uwagę liczne kłopoty w początkach projektu, nie powinno to raczej nikogo dziwić. Zaskakujący jest natomiast poziom zaawansowania prac nad nią. Społecznościowy gigant planuje wprowadzić ją do obiegu już wkrótce.

Facebook Libra w 2021 roku

Facebook Libra w 2021 roku

Zgodnie z raportem Financial Times, kontrowersyjna kryptowaluta Libra od Facebooka może zostać wprowadzona na rynek już w styczniu 2021 roku. Jej start nie będzie jednak aż tak imponujący, jak pierwotnie zakładano. W wielu regionach wejdzie ona na rynek w znacznie późniejszym terminie. Wszystko przez to, że wciąż nie została zaakceptowana przez lokalne organy regulacyjne. Warto tu przypomnieć, że ten cyfrowy token został ogłoszony w 2019 roku. Początkowo także uzyskał znaczne poparcie kilku finansowych nazwisk, takich jak Visa i Mastercard. Te wraz z Facebookiem utworzyły stowarzyszenie Libra, aby współpracować w ramach globalnych działań. 

Zobacz też: Recenzja Xbox Series X. Jak wypada najpotężniejsza konsola tej generacji?

Jednakże projekt szybko przykuł uwagę amerykańskiego Senatu Komisji Bankowej. Organy te chciały uzyskać więcej szczegółów na temat tej ambitnej inicjatywy, biorąc pod uwagę słabe wyniki Facebooka w zakresie ochrony prywatności konsumentów na jego platformie. Nie minęło dużo czasu, zanim obawy te okazały się w pewnym stopniu prawdziwe. Fałszywe reklamy niepublikowanej kryptowaluty zaczęły zalewać Facebooka i firma szybko została przytłoczona próbami walki z nimi. Następnie z powodu obaw o działanie komisji coraz więcej partnerów Facebooka zaczęło się wycofywać z projektu. Czy wiec Libra jest skazana na porażkę? No cóż, czas pokaże. 

Źródło: TechSpot

Sprawdź najnowsze wpisy