Nowy szef LG Electronics

LG Electronics powołuje nowego dyrektora generalnego – ma on naprawić dział elektroniki użytkowej

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Firma LG powołała nowego dyrektora generalnego, który pokieruje jej biznesem elektronicznym. Od 1 grudnia, obecny dyrektor ds. strategii William Cho zastąpi Bong-seok Kwon’a na stanowisku dyrektora generalnego LG Electronics. Tymczasem, jak podaje The Korea Herald, Kwon będzie kierował główną spółką holdingową LG. Cho jest związany z LG Electronics od 1987 roku. Przed objęciem najnowszego stanowiska, pełnił funkcję prezesa LG Canada, a następnie pełnił tę samą funkcję w LG Australia i LG USA.

Nowy szef LG Electronics

Nowy szef LG Electronics

Cho obejmie stery w LG Electronics w punkcie zwrotnym dla firmy. Niedawno zamknęła ona swój dział mobilny w lipcu po tym, jak jednostka ta nie przyniosła zysku w 23 kolejnych kwartałach. W tym momencie LG Electronics jest prawdopodobnie najbardziej znany ze swoich telewizorów, laptopów i monitorów, ale tam też musi stawić czoła silnej konkurencji ze strony Samsunga i wielu chińskich konkurentów. Cho uzyska wsparcie od kilku menedżerów, których firma przeniosła na nowe stanowiska. Najważniejszym z nich jest Ik-hwan Jang, który wkrótce obejmie najwyższe stanowisko w dziale rozwiązań biznesowych firmy. Jang był ostatnio odpowiedzialny za nadzór nad portfolio biznesowym LG w branży IT, gdzie pomógł LG stać się potęgą w dziedzinie monitorów.

Zobacz też: [Recenzja] realme Book — obowiązkowa pozycja, ale pod jednym warunkiem

Warto tu pamiętać, że działy te wciąż są rentowne. LG najzwyczajniej w świecie wyciągnęło naukę z porażki na rynku smartfonów i zamierza przeciwdziałać poważnym problemom, nim te w ogóle się pojawią. W końcu wcześniejsza strategia nie przyniosła firmie sukcesu.

Źródło: Engadget

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy