LG niedawno opuściło rynek smartfonów. Decyzja ta jest o tyle szokująca, że producent mówił o wielu naprawdę wyjątkowych i innowacyjnych konstrukcjach, które nigdy nie ujrzą światła dziennego. Dobrym przykładem jest tu LG Rollable. Z kolei spora grupa osób jest w szoku, że nastąpiło to dopiero teraz. Od lat stosunek ceny do możliwości smartfonów LG był bowiem dość zastanawiający. Firma chyba nie potrafiła się znaleźć we współczesnym rynku, gdzie za kwotę do 1000 PLN można kupić porządnego smartfona, nie idąc zbytnio na kompromisy.

LG ostatnie wyniki finansowe

LG ostatnie wyniki finansowe
LG na swoim dziale mobilnym postawiło krzyżyk

Świetnie wskazują to ostatnie już wyniki finansowe LG za dział mobilny. Te są złe. Bardzo złe. Parafrazując znany cytat z pewnego francuskiego komiksu:

Jest rok 2021 naszej ery. Całe LG odnotowało wzrosty przychodów… Całe? Nie! Jeden, jedyny dział zajmujący się produkcją smartfonów wciąż notuje straty!

Zostawmy jednak złośliwości na bok i spójrzmy na liczby. LG udało się sprzedać smartfony za kwotę 901 mln USD w pierwszym kwartale tego roku. I brzmiałoby to dobrze, gdyby nie fakt, że przełożyło się to na straty rzędu 252 mln USD. Dla kontrastu wszystkie inne działy LG zdołały znacznie zwiększyć swoje obroty, dzięki czemu ich łączny przychód wyniósł 1,693 mld USD. Teoretycznie więc straty z rynku smartfonów nie są aż tak duże, jednak istnieją i nic nie wskazywało na to, że sytuacja ulegnie zmianie.

Zobacz też: Sprzedaż pojemnych SSD ADATA wystrzeliła w górę o 500% – wszystko przez nową kryptowalutę

Oczywiście LG ostatecznie wycofa się z rynku dopiero pod koniec lipca tego roku. Oznacza to, że teoretycznie dostaniemy jeszcze jedne wyniki kwartalne. Jednak te nie będą miały większego znaczenia. W końcu trudno oczekiwać, że ludzie zechcą kupić urządzenia firmy, której dział smartfonów zwinie się za kilka miesięcy.

Źródło: XDA-Developers

    Google News
    Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
    Obserwuj

    Paweł Maretycz

    Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.