ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Snapdragon Pro Series ESL

Qualcomm obiecuje być ekologiczny do 2040 roku – niewiele w tym będzie jego zasługi

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

W związku z trwającym szczytem klimatycznym ONZ COP26 Qualcomm stał się najnowszą firmą, która ogłosiła zobowiązanie do zrównoważonego rozwoju. Producent chipów twierdzi, że do 2040 roku osiągnie zerową emisję netto. Wcześniej jednak do 2030 roku Qualcomm zamierza zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych z zakresu 1 i 2 o 50 procent w stosunku do poziomu z roku 2020. W tym samym roku planuje zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych z zakresu 3 o 25 procent w porównaniu z rokiem 2020.

Qualcomm do 2040 roku będzie eko

Qualcomm do 2040 roku będzie eko

Zakres 1 obejmuje wszystkie zanieczyszczenia wytwarzane bezpośrednio przez firmę lub źródła emisji, których jest właścicielem lub które kontroluje. Z kolei zakres 2 obejmuje emisje pośrednie powstałe w wyniku zużycia energii elektrycznej, ogrzewania i chłodzenia przez producenta. Wreszcie, zakres 3 obejmuje wszystkie inne pośrednie emisje wytwarzane przez łańcuch dostaw firmy. W kontekście firmy takiej jak Qualcomm, która polega na TSMC, Samsungu i innych wytwórcach przy produkcji swoich chipów, redukcja emisji z zakresu 3 jest najbardziej znaczącą kwestią. Jest także całkowicie od niego niezależna — a przynajmniej bezpośrednio, bo zawsze może stosować pewne środki nacisku na swoich partnerów. Według szacunków firmy Imec, która niedawno ogłosiła program zrównoważonego rozwoju chipów, w którym uczestniczy Apple, około 75% emisji gazów cieplarnianych związanych z urządzeniem mobilnym powstaje podczas jego produkcji, z czego prawie połowa pochodzi z procesu wytwarzania chipów.

Zobacz też:[Recenzja] OPPO Reno6 Pro 5G – świetny wybór, prawie wart swojej ceny

Qualcomm dodał, że pracuje nad zakupem całej energii, którą zużywa w swojej siedzibie w San Diego ze źródeł odnawialnych i dekarbonizacji swoich operacji przy użyciu minimalnej ilości kredytów energii odnawialnej i offsetu węglowego. Pamiętajmy przy tym, że istnieje znacząca różnica pomiędzy uczynieniem swoich biur przyjaznymi dla środowiska a zrobieniem tego samego dla swojego łańcucha dostaw. W przypadku tych drugich firma może co najwyżej podpiąć się pod sukces swoich wykonawców.

Źródło: Engadget

Sprawdź najnowsze wpisy