Apple rozszerzy możliwości CarPlay

Apple chce, żeby można było sterować za pomocą iPhone wszystkim, co ma związek z komfortem jazdy

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Apple chce rozszerzyć funkcjonalność CarPlay, zwiększając jeszcze mocniej integrację tej platformy z samochodami. Źródła zaznajomione z planami firmy twierdzą, że Apple rozwija technologię, która pozwoli użytkownikom na dostęp do wielu funkcji samochodu, które nie są bezpośrednio związane z jazdą, jednak wpływają na jej komfort. Mowa więc o takich opcjach jak klimatyzacja, czy ustawianie foteli, a nie zmiana biegów czy świateł.

Apple rozszerzy możliwości CarPlay

Apple rozszerzy możliwości CarPlay

Program jest znany wewnętrznie jako IronHeart, i mówi się, że nadal jest we wczesnej fazie rozwoju. Co więcej, wymagałoby to współpracy z koncernami samochodowymi, ponieważ te musiałyby również się postarać o kompatybilność w tej kwestii. Możliwe jednak, że funkcjonalność ta powstaje głównie z myślą o już istniejących samochodem ze wsparciem dla ekosystemu Apple. Bloomberg zauważa, że niektórzy użytkownicy Apple skarżyli się na konieczność przełączania się między CarPlay a domyślnym systemem pojazdu w celu uzyskania dostępu do niektórych opcji. Dodanie wspomnianej funkcjonalności do CarPlay zmniejszyłoby to tarcie.

Zobacz też: Przelewy na telefon Blik będą dostępne w Bankach Spółdzielczych SGB

No dobrze, tylko czy sterowanie tym wszystkim z poziomu smartfona ma jakiś sens? W dobrze zaprojektowanym samochodzie wszystkie przełączniki są umieszczone w miejscach, gdzie mamy dobry dostęp i są jasno opisane. Oczywiście raczej nikt nie zmienia ustawień fotela podczas jazdy, jednak czy zmiana ustawień klimatyzacji nie jest wygodniejsza, a co ważniejsze — o wiele bezpieczniejsza — z poziomu konsoli na desce rozdzielczej, zamiast szukania jej w telefonie? 

Źródło: Bloomberg

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy