ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
przelewy na telefon w bankach spółdzielczych

Przelewy na telefon Blik będą dostępne w Bankach Spółdzielczych SGB

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

W najbliższym czasie przelewy na telefon Blik będą dostępne dla osób, które mają konta w Bankach Spółdzielczych SGB. Rozwiązanie znane klientom innych banków pojawi się w aplikacji SGB Mobile. Użytkownicy będą mogli w prosty sposób przekazać pieniądze innej osobie, nawet bez znajomości numeru jej konta bankowego.

Przelewy na telefon Blik w Bankach Spółdzielczych

przelewy na telefon w bankach spółdzielczych

Blik jest znany głównie z tego, że można nim w bardzo prosty sposób płacić za zakupy w sieci. Ten polski system płatności daje jednak również inne możliwości. Jedną z nich jest przelew na telefon. Ta opcja stanowiła 14,5% wszystkich transakcji Blikiem w II kwartale 2021 roku.

Wkrótce z możliwości wykonywania przelewów na telefon będą mogli skorzystać klienci Banków Spółdzielczych SGB. Pierwsze banki wchodzące w skład tej grupy udostępnią przelewy na telefon już w pierwszej połowie października. Kolejne będą sukcesywnie dołączać do tego grona. Jest to uzupełnienie dotychczasowej oferty BLIK w naszych bankach, ponieważ wcześniej mogli oni już korzystać z płatności w sieci, sklepach stacjonarnych czy wypłat z bankomatów. Otrzymaliśmy już certyfikację od Polskiego Standardu Płatności na dostarczenie tego rozwiązania dla klientów — tłumaczy Artur Józefowski, dyrektor Biura Bankowości Mobilnej i Internetowej SGB-Banku.

Czytaj także: Backend to najpopularniejsza specjalizacja w IT – specjaliści cały czas są potrzebni na rynku pracy

Na ten moment ponad 10 milionów użytkowników mobilnych aplikacji bankowych w Polsce może korzystać z tego rodzaju przelewów.

źródło: informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy