Ekran Samsung OLED 90 Hz do laptopów

Samsung rozpoczął produkcję masową paneli OLED dla laptopów – odświeżanie nie zawiedzie

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Porządny ekran w laptopie to bardzo ważny aspekt. W końcu mówimy tu o elemencie, który nie podlega wymianie. Niedługo zaś na tym polu może zrobić się naprawdę ciekawie. Do masowej produkcji trafiła właśnie matryca OLED firmy Samsung o wysokiej częstotliwości odświeżania. Wiele nadchodzących modeli od Asusa i Lenovo zintegruje nową technologię wyświetlania, a nie minie dużo czasu, zanim zaczniemy je widzieć w jeszcze większej liczbie laptopów od Della, HP i producentów.

Ekran Samsung OLED 90 Hz do laptopów

Na początku tego roku Samsung ujawnił, że wkrótce rozpocznie masową produkcję paneli OLED 90 Hz dla laptopów. Po kilku udanych próbnych seriach produkcyjnych południowokoreański gigant spełnia teraz swoją obietnicę. Rzecznik prasowy firmy Samsung stwierdził:

Panel OLED 90 Hz oferuje więcej opcji dla konsumentów, którzy chcą cieszyć się wysokiej jakości treścią na swoich laptopach. Dzięki naszym innowacyjnym diodom OLED jesteśmy pionierem i liderem na rynku technologii wyświetlania, które oferują najwyższą jakość obrazu.

Pierwsze laptopy wyposażone w nowe panele OLED firmy Samsung to 14- i 16-calowe modele firm Asus i Lenovo, które trafią na rynek jeszcze w tym roku.

Zobacz też: Robot Spot firmy Boston Dynamics nauczył się ponownie wyznaczać swoje trasy

Wiadomo także co nieco o samych urządzeniach, które dostaną te wyświetlacze. Na początku tego miesiąca Asus ogłosił laptopy ProArt Studiobook Pro 16 i ProArt Studiobook 16, wyposażone w wyświetlacze 4K OLED HDR, które pokrywają 100 procent przestrzeni kolorów DCI-P3, a także oferują niezrównany kontrast, typowy dla tej technologii wyświetlania. Ich ceny zaczynają się odpowiednio od 2 499,99 dolarów i 1 999,99 dolarów. Inne modele Asusa, które będą wyposażone w panel Samsung OLED to Vivobook Pro 14X i Pro 16X, Vivobook Pro 14 i Pro 15 oraz Zenbook Pro Duo 15 z dwoma wyświetlaczami. Następnie jest Zenbook 14X z panelem OLED o rozdzielczości QHD+ 90 Hz, który będzie zaczynał się od 1 399,99 dolarów. Oferta Lenovo w technologii OLED obejmuje IdeaPad Slim 7 Carbon i Lenovo IdeaPad Slim 7 Pro, które są 14-calowymi laptopami z procesorem Ryzen, które pojawią się w przyszłym miesiącu w cenie początkowej odpowiednio 1 289,99 USD i 1 449 USD. Dla entuzjastów Chrome OS firma zaprezentowała Chromebook Duet 5, 13,3-calowy, odłączany laptop z wyświetlaczem 1080p Samsung OLED, którego cena zaczyna się od 429,99 dolarów.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy