https://android.com.pl/artykuly/113518-lcd-oled-roznice-wady-zalety/

Ekrany OLED w laptopach z wysokim odświeżaniem stają się faktem – wszystko dzięki Samsungowi

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Samsung niedawno zaprezentował swoje flagowe smartfony z serii Galaxy S21. Te cechują się ekranami OLED o wysokim odświeżaniu. Okazuje się, że producent nie zamierza ograniczać paneli tego typu jedynie do smartfonów. Wiele wskazuje na to, że producent pracuje nad laptopem z podobnym rozwiązaniem. Albo przynajmniej zamierza je dostarczać innym producentom tego typu urządzeń. Firma opracowała bowiem wyświetlacz OLED o odświeżaniu 90 Hz, który jest dedykowany laptopom. 

Samsung OLED 90 Hz do laptopów

Samsung OLED 90 Hz do laptopów
Laptop Samsunga z OLED, jednak znacznie wolniejszym.

Ten nowy typ ekranu ma być dostępny w 1 kwartale 2021 roku. Joo Sun Choi, CEO Samsung Display powiedział, że firma zamierza, począwszy od marca, produkować bardzo duże ilości 14-calowych, 90 Hz wyświetlaczy OLED do laptopów i notebooków. Samsung Display, spółka zależna Samsunga zajmująca się technologiami wyświetlania, wierzy, że konsumenci szybko przyjmą ideę wyświetlaczy OLED oferujących częstotliwość odświeżania 90 Hz i te staną się oczekiwanymi rozwiązaniami w komputerach wysokiej klasy. Te słowa dają dość jasny sygnał, że na pewno trafią one do innych producentów. Nie wiadomo jednak, czy Samsung również się zdecyduje na ich stosowanie. 

Zobacz też: Jakie były najpłynniejsze smartfony 2020 roku? W Chinach jest ich sporo

Na pewno większość z Was dobrze sobie z tego zdaje sprawę, ale dla porządku warto to podkreślić: przy odświeżaniu 90 Hz obraz jest renderowany 90 razy na sekundę. To oznacza znacznie płynniejszy obraz na ekranie, co jest cechą pożądaną głównie w przypadku graczy. Przy okazji Samsung twierdzi, że jego 90 Hz w OLED będzie równie szybkie, jak 120 Hz w przypadku LCD. Tutaj jednak będziemy musieli poczekać na pierwsze niezależne testy, które sprawdzą ten aspekt.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy