ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Allegro One Fulfillment

Allegro przechowa, zapakuje i dostarczy towary wyręczając sprzedawców

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

Allegro poinformowało dziś, że startuje z nową usługą logistyczną — One Fulfillment. Kilkadziesiąt firm prowadzących sprzedaż na platformie otrzymało zaproszenie do programu pilotażowego. Już w I kwartale 2022 roku szansę na przystąpienie do usługi otrzyma szerokie grono sprzedawców.

Allegro One Fulfillment — na czym to polega?

W lutym tego roku informowaliśmy, że Allegro będzie obsługiwać zamówienia tak jak Amazon. Dziś polski gigant e-commerce oficjalnie ogłosił, że startuje z zapowiadaną wcześniej usługą. Jej działanie można najkrócej określić jako przeniesienie procesu logistycznego związanego z zakupami ze sprzedawców na Allegro.

Do tej pory firmy działające na Allegro same zajmowały się przechowywaniem towaru, pakowaniem zamówień oraz organizowaniem wysyłki zakupów. Popularna platforma sprzedażowa była jedynie środkiem do znalezienia chętnych na oferowane produkty i pośrednikiem w całej transakcji. Usługa One Fulfillment umożliwia zmianę tych zasad.

Teraz w przypadku sprzedawców, którzy dołączą do usługi, to Allegro zajmie się technicznymi aspektami realizacji zamówienia. Dzięki temu klienci mogą liczyć na szybszą dostawę, a sprzedawcy mają możliwość skupienia się jedynie na podnoszeniu atrakcyjności swoich ofert. Allegro uruchamia swoją usługę logistyczną w A2 Warsaw Park. Polski gigant e-commerce dysponuje tam powierzchnią 36 500 m2. Do końca przyszłego roku w nowym magazynie Allegro ma pracować 1200 osób.

Czytaj także: Brazylia idzie na wojnę z Facebookiem – koniec usuwania postów użytkowników

Dzięki usłudze One Fulfillment planujemy jeszcze bardziej skrócić czasy dostaw, obniżyć koszty i poprawić przewidywalność dla klientów. Klienci docelowo będą mogli także dokonać zakupu od wielu sprzedawców z jednego centrum magazynowego, a zamówienie zostanie wysłane jedną paczką, co jest zarówno bardziej ekonomiczne jak i ekologiczne — mówi Grzegorz Czapski, Business Development Officer w Allegro.

źródło: informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy