Allegro nie zamierza stracić swojej pozycji na rynku na rzecz Amazona – spółka buduje centrum logistyczne i jeszcze w tym roku wdroży usługę obejmującą kompleksową realizację zamówień dla firm. Przedsiębiorcy działający na Allegro będą mogli zlecić polskiemu gigantowi e-commerce m.in. przechowywanie towarów czy nadawanie przesyłek.

Allegro buduje centrum logistyczne i ma ambitne plany

Nowe centrum logistyczne Allegro powstaje pod Warszawą. Spółka podjęła decyzję o wynajęciu magazynu o powierzchni 36 500 m2 w A2 Warsaw Park. Allegro zatrudni w swoim centrum 1200 osób. Zadaniem pracowników będzie obsługa zamówień realizowanych przez sprzedających na platformie.

Jeszcze w tym roku Allegro chce uruchomić nową usługę logistyczną dla firm. Przedsiębiorcy będą mogli zlecić spółce, by ta zajęła się przechowywaniem towarów, pakowaniem i nadawaniem przesyłek oraz obsługą zwrotów. To pozwoli sprzedającym skupić się na zwiększaniu sprzedaży i optymalizowaniu ofert, a kupującym da dodatkową satysfakcję z szybkiej dostawy – wyjaśnia Grzegorz Czapski, Dyrektor ds. Rozwoju w Allegro. Z badań przeprowadzonych przez spółkę wynika, że to właśnie proces realizacji zamówienia zabiera przedsiębiorcom najwięcej czasu. Właściciele firm dzięki nowej usłudze będą mogli jednak przenieść proces logistyczny do Allegro.

Czytaj także: Ukradł wirtualny nóż z gry CS:GO – grozi mu do 8 lat więzienia

Przypomnijmy – od kilku dni wiadomo, że Amazon oficjalnie pojawi się w Polsce. Okazało się, że InPost podpisał umowę z gigantem rynku e-commerce i przesyłki z Amazona będą dostarczane do paczkomatów. Teraz Allegro zapowiada jeszcze szybsze dostawy zakupionych produktów i wdraża model zbliżony do tego, który znamy właśnie z funkcjonowania Amazona. Zapowiada się więc niezwykle ciekawa rywalizacja między platformami.

źródło: informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.