android windows 11 benchmark wydajnosc Aplikacje z Androida na Windows 11

Czy Android na Windows 11 będzie wydajny? Mamy pierwsze benchmarki!

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy

Jedną z największych nowości, które Microsoft przygotował wraz z Windowsem 11, jest wsparcie dla aplikacji z Androida. Możliwość uruchomienia TikToka na dużym ekranie z pewnością zadowoli wybranych odbiorców, a przynajmniej tak uważali specjaliści od marketingu giganta z Redmond. Niemniej funkcja na pewno sama w sobie jest ciekawa, ale co z wydajnością? W końcu Windows 11 nie jest w stanie natywnie uruchomić gier i programów z Androida. Pierwsze benchmarki zdają się pokazywać, na co będziemy mogli liczyć.

Android na Windows 11 będzie wymagał mocnego sprzętu, aby uzyskać przyzwoitą wydajność

android wydajnosc aplikacji windows 11 benchmark

W odróżnieniu od popularnych programów na Windowsa typu Bluestacks implementacja wsparcia dla Androida w Windows 11 nie jest emulacją, a bardziej wirtualizacją opartą na WSL. Windows Subsystem for Android w dużej mierze wykorzystuje sprzętowe możliwości komputerów, aniżeli tłumaczenie kodu w locie. Dlatego jest to zupełnie inne podejście do wydajności. Jak możecie zobaczyć powyżej, już możemy spotkać wiele wyników benchmarków (GeekBench) wykonanych właśnie na Windows 11. Z racji, że rezultaty nie są jednoznaczne, to mamy potwierdzenie wykonania ich na różnych platformach sprzętowych. Patrząc na najwyższe wyniki (single-core ~800, multi-core ~3000), możemy mówić o urządzeniach, których wydajność odpowiada zeszłorocznym flagowcom ze Snapdragonem 865 na pokładzie.

Zobacz też: Dlaczego szczęki mrówek są tak ostre? Naukowcy poznali odpowiedź.

Czy to dobre, czy złe wyniki? Na tę chwilę na pewno w pełni zadowalające. Naturalnie jeszcze można liczyć na różne poprawki od Microsoftu. Mimo wszystko też trzeba będzie liczyć się z tym, że podstawowy komputer nie zaoferuje tak wysokiej wydajności. Tylko znowu wracamy do kwestii, jakie aplikacje z Androida będziemy chcieli uruchamiać na Windows 11?

Źródło: XDA Developers

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy